آشنایی با شاسی‌بلند جدید و مفهومی تانک ۴۰۰

شرکت چینی گریت وال موتورز جدای از نمایش تانک ۵۰۰ در نمایشگاه چنگدو ۲۰۲۱ اقدام به معرفی یک شاسی‌بلند دیگر با طراحی متفاوت کرده است.

به گزارش اینتیتر به نقل از پدال، این خودروی مفهومی که تانک ۴۰۰ نام دارد به زودی به برادران خود با نام های ۳۰۰، ۵۰۰، ۷۰۰ و ۸۰۰ پیوسته و سبد محصولات شاسی بلندهای آفرود گریت وال موتورز را تکمیل خواهد کرد.

اگر از استراتژی نام‌گذاری محصولات تانک گریت وال سر درنمی‌آورید ما یک راه آسان را پیشنهاد می‌کنیم. تانک ۳۰۰ خودروی پایه بوده و پس از آن دو مدل مشترک از نظر فنی یعنی ۴۰۰ و ۵۰۰ و مدل‌های پرچم‌دار ۷۰۰ و ۸۰۰ قرار می‌گیرند. تانک ۵۰۰ و ۸۰۰ طراحی لوکس‌تری داشته درحالی‌که تانک ۴۰۰ و ۷۰۰ خشن‌تر و ماجراجویانه‌تر هستند.

تانک ۴۰۰ بر پایه همان معماری بدنه روی فریم تانک ۵۰۰ بنا شده و دارای فاصله بین محوری مشابه ۲۸۵۰ میلی‌متری است. این خودرو از نظر طراحی چیز مشترکی با ۵۰۰ نداشته و از سطوح زاویه‌دار و گلگیرهای همرنگ بدنه در آن استفاده شده است.

این خودروی مفهومی دارای رنگ سیان روشن و عناصر زرد رنگ در بدنه و پوشش سفید و آبی روشن در کابین می‌باشد اما انتظار می‌رود نسخه تولیدی از نظر رنگ‌بندی کمی تعدیل شود. در روی داشبورد یک نمایشگر بسیار پهن وجود دارد که با پشت آمپرهای آنالوگ همراه شده و به نوعی تضاد ایجاد کرده است.

لاستیک‌های گیرای بی اف گوودریچ نشان می‌دهد تانک ۴۰۰ یک آفرودر واقعی است. در واقع جدای از معماری فریم نردبانی، این کانسپت دارای سیستم چهار چرخ محرک و دیفرانسیل‌های جلو و عقب قفل شونده می‌باشد.

ما اطلاعاتی از قوای محرکه به دست نیاورده‌ایم اما انتظار داریم تانک ۴۰۰ با پیشرانه ۲ لیتری توربوی بکار رفته در مدل کوچک‌تر ۳۰۰ و گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک عرضه شود. نسخه پرچم‌دار این خودرو شاید با نیروگاه قوی‌تر ۶ سیلندر ۳ لیتری توربو و گیربکس ۹ سرعته متعلق به تانک ۵۰۰ تولید شود اما فعلاً چیزی به‌صورت رسمی اعلام نشده است.

نسخه تولیدی تانک ۴۰۰ شاید در سال ۲۰۲۲ معرفی گردد. از نظر قیمتی انتظار می‌رود این خودرو بین ۳۰۰ کوچک‌تر و ۵۰۰ لوکس‌تر قرار گیرد و چیزی بین ۳۵ تا ۴۰ هزار دلار قیمت داشته باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.