رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

اتفاقاتی برنامه‌ریزی‌نشده در فیلم‌ها که به نفع کارگردانان تمام شدند

اشتباه‌ها و گاف‌های برنامه‌ریزی‌نشده نقش عظیمی را در تولید فیلم‌های سینمایی بازی می‌کنند و جزء جدایی ناپذیر آن هستند.

به گزارش اینتیتر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، شاید هر فیلمی که تا کنون ساخته شده اشتباهات کوچک و بزرگی درون خود داشته باشد. این موضوع شامل فیلم‌هایی که از سوی منتقدان تحسین شدند، فیلم‌های پرفروش و هر نوع فیلم دیگری دیده می‌شود. حقیقت این است که مهم نیست چقدر اعضا و سازندگان فیلم توانمند هستند.

به گزارش اسکرین رنت، هیچ فیلمی به طور ۱۰۰ درصد کامل نخواهد بود و حتی در دقیق‌ترین آثار نیز چند خطای جزئی دیده می‌شود. حتی پس از چندین بار اکران و بررسی‌های مجدد بعضی از اشتباهات همچنان از دید سازندگان مخفی می‌مانند؛ اما این خطا‌ها همیشه فاجعه بار نیستند و گاهی باعث موفقیت فیلم می‌شوند. اگرچه در اکثر اوقات به فیلم‌ها آسیب می‌زنند. در اینجا چند مورد از این اشتباهات را برایتان ذکر می کنیم.

دانکرک «Dunkirk»

فیلم سینمایی «دانکرک» ساخته کریستوفر نولان به خاطر توجه به جزئیات تاریخی مورد تحسین واقع شد، اما مواردی نیز بود که در این فیلم جنگی اشتباه شد. البته این اشتباه به صورت عمد انجام گرفت تا کار را برای مخاطبان آسان‌تر کند. در این فیلم در نوک هواپیما‌های آلمانی رنگ زردی دیده می‌شود که در واقعیت اینگونه نبود. نولان می‌گوید این کار را برای ساده کردن تشخیص هواپیما برای یکدیگر انجام داده است.

مظنون همیشگی «The Usual Suspects»

سکانسی که مظنون‌ها در کنار یکدیگر صف کشیده اند قرار بود به طور کاملا جدی فیلمبرداری شود، اما بازیگران این بخش را با خنده اجرا کردند و کارگردان متوجه شد که این بخش برنامه ریزی نشده از چیزی که در ذهنش داشت بهتر شده است و در نسخه نهایی فیلم نیز از آن استفاده کرد.

مریخی «The Martian»

هر داستانی نیاز به یک حادثه دارد، اتفاقی که درگیری را شروع می‌کند و بقیه داستان را روایت می‌کند. در فیلم سینمایی «مریخی» ساخته ریدلی اسکات که از یک کتاب اقتباس شده بود، حادثه فیلم یک طوفان شدید گرد و غبار است که یک فضانورد را در مریخ گرفتار می‌کند. اما در واقعیت طوفان‌های مریخ به طور معمول ۱۱ مایل در ساعت سرعت دارند که بسیار خفیف تر از چیزی است که در فیلم نمایش داده شد. کارگردان فیلم در این باره گفت که یک قصه خوب را به جای علمی بودن انتخاب کرده است.

جادوگر اوز «The Wizard Of Oz»

این فیلم سینمایی هنوز هم مورد علاقه مخاطبان بسیاری است و در دهه هشتاد به خاطر جلوه‌های ویژه اش محبوب شد. البته تعدادی از این جلوه‌ها جواب ندادند. در این فیلم یک در روی زمین استفاده شده بود تا بازیگر نقش جادوگر را با آن محو کنند، اما مخاطبان تیزبین دود و آتشی که از این در مخفی بیرون آمده بود را دیدند و حقه فیلمساز را متوجه شدند. اما این سکانس چرا دوباره فیلمبرداری نشد؟ چون بازیگر فیلم به خاطر این آتش‌ها و حرارت دچار سوختگی درجه دو از ناحیه صورت و دست شده بود و انجام دوباره آن ممکن نبود.

جنگوی زنجیر گسسته «Django Unchained»

اگرچه اکثریت خون‌هایی که در این فیلم می بینیم غیر واقعی است، اما در یک سکانس هم یک خون واقعی دیدیم. بازیگر فیلم لئوناردو دی کاپریو به اندازه‌ای خواست نقشش را واقعی بازی کند که بعد از ضربه به میز یک لیوان را شکست و باعث آسیب به دستش شد. البته این سکانس را تا پایان ادامه داد.

اینک آخرالزمان «Apocalypse Now»

در فیلم اینک آخرالزمان به کارگردانی فرانسیس فورد کاپولا، داستان سفر یک کاپیتان به ویتنام روایت می‌شود که قصد دارد یک افسر سرکش را حذف کند. زمانی که با این شخصیت آشنا می‌شویم، او یک سرباز است که در هتل زندگی می‌کند، او آینه‌ای را می‌شکند و خون دست آسیب دیده اش را به صورتش می زند. البته این اتفاق از پیش تعیین نشده بود. این سکانس باعث شد میزان بی ثباتی شخصیت فیلم بیشتر به چشم بیاید.

ارباب حلقه‌ها «The Lord Of The Rings»

فیلم سینمایی یاران حلقه اولین قسمت از سه گانه «ارباب حلقه ها» و از آثار موفقی بود که از کتاب‌های فانتزی جی آر آر تالکین اقتباس شد. در این فیلم شخصیت گاندولف با بازی ایان مک کلن، به خانه کوچک هابیت می‌رود و با چراغی که روی سقف خانه او بود، برخورد می‌کند. این صحنه کاملا تصادفی بود، اما به نشان دادن مقیاس شخصیت هابیت‌ها و خانه شان به مخاطبان کمک کرد.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.