اخبار شیرین از حادثه تلخ پلاسکو

اقتصاد ایران در هفته گذشته، تلخ و شیرین‌های بسیاری داشت. از نزدیک شدن به اتمام پرونده مزد ۹۶ تا شرایط برقراری دوباره یارانه‌های نقدی و در نهایت، توزیع اسکناس‌های نو برای عیدی شب عید.

اقتصاد ایران در هفته گذشته، تلخ و شیرین‌های بسیاری داشت. از نزدیک شدن به اتمام پرونده مزد ۹۶ تا شرایط برقراری دوباره یارانه‌های نقدی و در نهایت، توزیع اسکناس‌های نو برای عیدی شب عید؛ اگرچه تدابیری هم برای حادثه تلخ پلاسکو، اندیشیده شد. اهم اخبار اقتصادی به شرح زیر است:

توزیع اسکناس های نو از دهه دوم اسفند

به گزارش اینتیتر به نقل از مهر، بهمن که از نیمه می‌گذرد، تب و تاب بانک مرکزی برای تامین اسکناس مورد نیاز مردم در ایام پایانی سال به اوج می‌رسد، بر این اساس قرار است که توزیع پول‌های نو از دهه دوم اسفندماه آغاز شود.

تصمیمات ده‌گانه جدید دولت برای پلاسکو

دولت در تصمیمات ده بندی اخیر که روز گذشته ابلاغ شده، علاوه بر تکالیف بانکی و بیمه ای برای کسبه پلاسکو، بیمه مرکزی را مکلف کرده تا دیه مسئولیت و عمر آتش نشانان را تا حصول نتیجه پیگیری کند.

روایت رئیس‌کل بانک‌مرکزی از حاشیه‌نشین شدن دلار

رئیس‌کل بانک‌مرکزی با اشاره به حاشیه نشین شدن دلار در جریان معاملات ارزی گفت: جای ذخایر ارز، امن است.

صادرات برق اقتصادی است/ گاز باید در خدمت صادرات برق باشد

وزیر نیرو با اشاره به تاکید رهبر انقلاب بر روی صادرات برق در قالب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، گفت: باید گاز را به برق یا پتروشیمی تبدیل و صادر کنیم که ارزش افزوده بالاتری دارد.

رضایت تولیدکنندگان از نفت ۵۵ تا ۶۰ دلاری/ تهدیدهای نفت ۷۰ دلاری

وزیر نفت با بیان اینکه تولیدکنندگان از نفت بشکه ای ۵۵ تا ۶۰ دلار رضایت دارند، گفت: پیش بینی می شود در سال ۲۰۱۷ میلادی، قیمت نفت در محدوده ۵۵ دلار تثبیت شود.

جزئیات قطع گاز مشترکان بدهکار/ احتمال افزایش عوارض گاز در سال ۹۶

یک مقام مسئول با تشریح ساز و کار قطع گاز مشترکان بدهکار، اعلام کرد: برای مشترکان بدهکار سه دوره اخطاریه صادر و در صورت عدم توجه گاز آنها قطع خواهد شد.

مسکن مهر، ابزار بیلان‌دهی وزارت راه/افتتاح ۲۳هزار واحد مسکن مهر

درشرایطی که روندکند تکمیل وواگذاری واحدهای طرح مسکن مهر، اعتراضات گسترده ای را به همراه داشته، وزارت راه و شهرسازی از واگذاری حدود۲۳هزارواحدمسکن مهرشهرهای جدید دردهه فجر، خبر داده است.

قرارداد بوئینگ با فرمان ترامپ لغو نمی‌شود

وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: قرارداد بوئینگ یک قرارداد تجاری است و با فرمان ترامپ لغو نمی‌شود.

رونق نسبی در معاملات مسکن پایتخت/قیمت ارز تاثیری بر ساخت و ساز ندارد

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران با اعلام عدم‌تاثیر افزایش قیمت ارز بر سرمایه‌گذاری در بخش مسکن از رونق نسبی بازار معاملات مسکن در تهران خبر داد.

توسعه کشت گلخانه‌ای با رویکرد اقتصاد مقاومتی/ افزایش ۵ برابری تولیدات گلخانه‌ای

رئیس گروه توسعه کشت های گلخانه ای وزارت جهاد گفت: براساس برنامه اقتصاد مقاومتی، در صورت تأمین اعتبار و انجام اقدامات لازم تا افق ۱۴۰۴، سطح گلخانه‌های کشور ۵برابر میزان فعلی خواهد شد.

اقدام اعتراضی باغداران شمال به عملکرد دولت/پرتقالها در حاشیه دریا و جاده ریخته شد

رئیس اتحادیه باغداران استان مازندران گفت: باغداران به منظور اعتراض به عملکرد دولت، محصول پرتقال‌ خود را در رودخانه‌ها و جاده ها ریختند.

پشت پرده مخالفت با محصولات تراریخته/ تولید ارگانیک، یک بحث انحرافی است

کلانتری با بیان اینکه پشت پرده مخالفت با محصولات تراریخته احتمالا دلایل اقتصادی است، گفت: تولید ارگانیک بحث انحرافی است و عده‌ای قصد دارند درهای کشور را به روی واردات بیشتر باز کنند.

جزئیات مقررات جدید دولت برای واردات خودرو/ثبت VIN الزامی شد

گمرک ایران در بخشنامه ای، واردکنندگان خودرو را ملزم کرد تا شماره شناسایی خودروهای وارداتی (VIN) را در هنگام اظهار از طریق سامانه جامع گمرکی اعلام کنند.

کسبه پلاسکو تا ۴۸ ساعت آینده در مجتمع نور مستقر می شوند

رئیس اتاق اصناف گفت: تا ۴۸ ساعت آینده صاحبان واحدهای صنفی حادثه دیده پلاسکو در محل جدید مستقر خواهند شد.

تولید پراید و پژو ۴۰۵ ادامه می یابد

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تولید پراید و پژو ۴۰۵ تا زمانی که جایگزین مناسبی برای آنها در نظر گرفته شود، ادامه پیدا می کند

بسته شدن پرونده مزد ۹۶ در نیمه دوم اسفند

معاون وزیر کار با اشاره به برقراری جلسات ستاد مزد ۹۶ از هفته آینده گفت: حداقل هزینه سبد معیشت کارگران با مشارکت انستیتو تغذیه تعیین می گردد و در حداقل مزد سال آینده کارگران لحاظ خواهد شد.

بخشودگی جرایم بیمه‌ای کسبه پلاسکو کلید خورد/کسبه از امروز مراجعه کنند

مصوبه هیأت دولت برای اجرای بخشودگی جرایم و تقسیط اصل بدهی بیمه‌ای کارفرمایان ‌ساختمان پلاسکو اجرایی شد.

جزئیات تازه از حذف یارانه نقدی خانوارها /یارانه‌های معوق پرداخت نمی‌شود

اطلاعات به دست آمده از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حکایت از آن دارد که یارانه هیچ خانواری «تک علتی» حذف نخواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.