رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

اختلاف دمای هوا در آذربایجان شرقی به ۲۷ درجه رسید

رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته اختلاف دما بین سردترین و گرمترین شهر استان به ۲۷ درجه سانتی گراد رسید.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایرنا، «محمد امیدفر» روز سه شنبه با بیان اینکه در این بازه زمانی «تیکمه‌داش» با دمای منفی سه درجه سانتی گراد سردترین شهر استان ثبت شد، افزود: جلفا نیز با دمای ۲۴ درجه سانتی گراد گرمترین شهر استان بود.

وی اظهار کرد: در این بازه زمانی دمای هوای تبریز در گرمترین زمان به ۲۰ درجه و در سردترین زمان به هفت درجه سانتی گراد بالای صفر رسید و دمای فعلی (هشت و ۳۰ دقیقه) این شهر ۹ درجه بالای صفر بوده که نسبت به روز گذشته در همین ساعت یک درجه افزایش یافته است.

رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: از امروز تا اوایل هفته آینده جوی پایدار همراه با گاهی وزش باد در استان حاکم می شود و تغییرات دمایی قابل ملاحظه ای روی نخواهد داد و دما به صورت نسبی تا ۲ درجه سانتی گراد افزایش می یابد.

امیدفر، ادامه داد: از عصر شنبه یا روز یکشنبه هفته آینده سامانه بارشی جدیدی وارد جو استان خواهد شد و موجب ابرناکی و رگبار پراکنده باران می شود.

آذربایجان شرقی منطقه ای سردسیر و کوهستانی است و از لحاظ تقسیم بندی های اقلیمی جزو مناطق نیمه خشک به حساب می آید.

آب و هوای این استان به طور کلی سرد و خشک است ولی به علت تنوع توپوگرافیکی از اقلیم های متفاوتی برخوردار است.

این استان همواره تحت تأثیر بادهای سرد شمالی و سیبری و بادهای مرطوب دریای سیاه و مدیترانه و اقیانوس اطلس همچنین بادهای محلی متاثر از کوهستان های سبلان در شرق، سهند در غرب و جنوب غربی، رشته کوه های قره داغ در شمال، رشته کوه های تخت سلیمان و اربط در جنوب، ارتفاعات بزقوش در جنوب شرق و قوشاداغ در شمال شرق استان قرار دارد.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.