ادعای مداخله ایران در کشورهای عربی بی اساس است

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات وزیر مشاور دولت امارات در امور خارجی، ادعای صدور انقلاب و مداخله ایران در امور کشورهای عربی از سوی وی را بی اساس و نابجا توصیف کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از کانال اطلاع رسانی مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت خارجه، بهرام قاسمی گفت: این مقام اماراتی که توصیه به عقلانیت در رویکرد و احترام به کشورهای همسایه می‌کند، بهتر است پیش از تکرار ادعاهای واهی و بی پایه که نتیجه ای جز تشدید فضای واگرایی بین کشورهای منطقه ندارد، با واقع بینی بیشتر به تفکر در گفتار و اظهار نظرهای خود بپردازد.
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران به پشتوانه قدرت مردمی خود همواره مصلحت خود را به درستی تشخیص داده و ضمن تلاش همه جانبه برای ایجاد و حفظ همگرایی، صلح، ثبات و امنیت در منطقه، دفاع در برابر رفتار و سیاست ‌های خصمانه علیه خود را حق مشروع ملت ایران می داند.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره بر اصل گفت و گو و احترام به حاکمیت و حسن همجواری در منطقه تاکید کرده و علاقه مندی خود به داشتن روابط منطقی،‌ متناسب و متوازن با همه همسایگان را ابراز کرده است.
وی اضافه کرد:‌ جمهوری اسلامی ایران امیدوار است دیگر کشورهای منطقه نیز با درک صحیح از شرایط پیش روی فضای بین المللی، بیش از پیش در ایجاد چنین روابطی بکوشند و نخستین گام برای تقویت فضای همکاری و تعامل سازنده، تغییر گفتمان اتهام زنی و طرح ادعاهای غیر سازنده و نامفید در مورد واقعیت انکار ناپدیر نقش موثر و ثبات بخش ایران در منطقه است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.