ادعاهای ارتباط ویروس کرونا و ۵G از توییتر حذف می شوند

توییتر پیام هایی مشوق تخریب زیربنای اینترنت ۵G را از پلتفرم خود حذف می کند. این اقدام باتوجه به افزایش اخبار جعلی درباره ارتباط ویروس کرونا و ۵G انجام شده است.

به گزارش اینتیتر به نقل از مهر، توییتر اعلام کرد اخبار جعلی و نظریه های توطئه درباره ارتباط ویروس کرونا و ۵g را حذف می کند.

طبق قوانین جدید هرگونه توئیتی که حاوی اطلاعات تایید نشده باشد و مردم را تشویق به فعالیت های مخربی کند که به زیربنای اینترنت۵G خسارت برساند، حذف خواهد شد.

البته قوانین جدید تمام توئیت های حاوی اطلاعات جعلی اینترنت۵G را شامل نمی شود. این پلتفرم اعلام کرده مشغول دسته بندی ادعاهای جعلی «تشویق مردم به انجام اقدامی» یا «تشویق به تخریب اموال عمومی» است، مانند «اینترنت۵G باعث ابتلا به ویروس کرونا می شود- دکل های مخابراتی در محله تان را خراب کنید!»

با توجه به شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، اخبار و نظریه های جعلی درباره فناوری نسل پنجم اینترنت موبایل مشکلاتی را به وجود آورده است. طی ماه گذشته در انگلیس ۵۰ مورد آتش زدن عمدی دکل های مخابراتی و تجهیزات دیگر ثبت شده است.

آپدیت جدید سیاست های توئیتر در حقیقت ادامه ای بر قوانین قبلی این پلتفرم درباره اطلاعات تایید نشده ای است که به ترس و وحشت عمومی یا ناآرامی منجر می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.