رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

ارسال گاز روسیه به آلمان از سر گرفته شد

فعالیت خط لوله نورد استریم ۱ درحالیکه اروپایی‌ها نسبت به قطع ارسال گاز از روسیه نگران بودند، پس از انجام یک دوره تعمیراتی با وصل شدن جریان گاز آلمان از سر گرفته شد.

به گزارش اینتیتر به نقل از خبرآنلاین، داده‌های اپراتور خط لوله نورد استریم ۱ نشان می‌دهد که میزان انتقال گاز روسیه به آلمان بین ساعت ۰۶:۰۰ تا ۰۷:۰۰ به وقت اروپای مرکزی (۰۸:۳۰ الی ۰۹:۳۰) امروز پنجشنبه حدود ۳۰ میلیون کیلووات ساعت بوده است.

این درحالی است که میزان گاز ارسالی از خط لوله نورد استریم ۱ به آلمان دو ساعت پیش از آن، صفر بوده است.

روسیه فعالیت خط لوله نورد استریم ۱ را برای انجام تعمیرات سالیانه به مدت چند روز قطع کرد که همین مساله اروپایی‌ها را در مورد از سر گیری فعالیت نورد استریم طبق روال گذشته نگران ساخت.

شرکت گازپروم روسیه روز ۲۰ تیر ماه جریان گاز خط لوله نورد استریم ۱ را به دلیل تعمیر و نگهداری سالیانه قطع کرده بود. پیشتر نیز در اواسط ماه ژوئن جریان گاز این خط لوله ۴۰ درصد کاهش یافته بود.

کشورهای اتحادیه اروپا به علت نگرانی از قطع گاز روسیه، برنامه‌هایی را برای ذخیره منابع گازی برای زمستان پیش رو که بسیار سخت گزارش شده، در دستور کار دارند اما برخی کارشناسان این طرح را برای کشورهای اروپایی وابسته به گاز روسیه نگران کننده می‌دانند.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.