از آمدن به لیگ ایران پشیمان شدم | حضور در استقلال اصلا به نفع من نشد

فردین رابط نخستین بار به‌عنوان سهمیه زیر ۲۳سال در استقلال تهران نامش را بر سر زبان‌ها انداخت.

به گزارش اینتیتر به نقل از خبرورزشی، فردین رابط نخستین بار به‌عنوان سهمیه زیر ۲۳سال در استقلال تهران نامش را بر سر زبان‌ها انداخت. او مثل بعضی از فوتبالیست‌های جوانی که از استقلال و پرسپولیس رشد کردند، آرزوهای زیادی داشت تا بتواند به بالاترین سطح ممکن در فوتبال ایران برسد ولی در چند سال اخیر روزهای خوبی را تجربه نکرد تا سرانجام چندماه قبل فوتبال ایران را ترک کرد و راهی سوئد شد. رابط در تیم دالکورد بازی می‌کند و حالا از اخبار فوتبال ایران دور شده است. با این بازیکن در مورد وضعیتش در فوتبال سوئد صحبت کردیم که او به سؤالات همشهری ورزشی پاسخ داد.

خیلی بی‌سر و صدا به فوتبال سوئد رفتی، درست است؟

بله، من از تیم‌های لیگ برتری هم پیشنهاد داشتم ولی تصمیم گرفتم به سوئد بروم. فصل گذشته ۸بازی به اتمام لیگ دسته اول سوئد مانده بود که به تیم دالکورد آمدم اما فقط ۲بازی در لیگ انجام دادم و یک بازی هم در جام حذفی چون نیاز به زمان داشتم تا با تیم هماهنگ شوم. متأسفانه در پایان بازی‌ها هم تیم ما به لیگ دسته‌دوم سقوط کرد.

حتما تیم ضعیفی بودید که سقوط کردید؟

دالکورد در نیم‌فصل اول در همه بازی‌ها شکست خورد و در نهایت سرمربی‌اش را تغییر داد. روند تیم در نیم‌فصل دوم بهتر شد و در نهایت هم تیم با اختلاف یک امتیاز نتوانست در لیگ دسته‌اول سوئد بماند. رقابت در لیگ سوئد واقعا سخت است.

هنوز فصل جدید شروع نشده؟

نه، لیگ شروع نشده و قرار است ۲هفته دیگر شروع شود. اینجا به‌دلیل سردی هوا، زمان شروع لیگ نسبت به دیگر کشورهای اروپایی متفاوت است ولی جام حذفی شروع شده که البته بازی‌های حذفی در سوئد به‌صورت گروهی برگزار می‌شود. ما بازی اول را باختیم و من فیکس بازی کردم.

در چه پستی بازی می‌کنی؟

من پارسال وینگر بودم ولی امسال دفاع راست هستم. سرمربی از من خواسته در این پست بازی کنم و نظر او این است که در دفاع راست بهتر جواب می‌دهم.

فکر می‌کنی بازی در لیگ دسته‌دوم سوئد بهتر از بازی در لیگ برتر ایران است؟

شاید خیلی‌ها بگویند برای من بازی در لیگ برتر ایران بهتر است ولی در اینجا امکانات خوبی در اختیار فوتبالیست‌ها قرار دارد. حتی امکانات تیم دسته‌دوم سوئد را در استقلال هم نداشتیم، چه برسد به پدیده و نفت مسجدسلیمان که در کانکس لباس عوض می‌کردیم. من اینجا آرامش دارم و دنبال هدف‌های خودم هستم.

ولی ممکن است دیده نشوی و یکباره محو شوی، این موضوع نگرانت نمی‌کند؟

شاید گاهی اوقات نگران شوم ولی دوست دارم برای رسیدن به هدفم بجنگم. وقتی علیرضا جهانبخش راهی فوتبال اروپا شد کسی او را نمی‌شناخت ولی در ادامه همه‌چیز برای این بازیکن تغییر کرد. من هم دوست دارم به نوعی راه او را بروم، من در ذهن خودم ۳سال آینده را می‌بینم تا بتوانم پیشرفت کنم و به تیم‌های بهتری بروم. راستش را بخواهید در ذهنم این بود که دوباره به لیگ برتر ایران برگردم ولی پشیمان شدم. فعلا دوست دارم در فوتبال سوئد برای رسیدن به هدف‌هایم بجنگم.

لیگ ایران را دنبال می‌کنی؟

نه.

چرا؟

دوست ندارم بازی‌ها را دنبال کنم و برایم مهم نیست. من در فوتبال ایران به حقم نرسیدم، حضور در استقلال می‌توانست به سود من باشد ولی شرایط طوری پیش نرفت که باب میل من باشد.

از چه لحاظ؟

به من بازی ندادند و اعتماد نکردند. من با استراماچونی، مجیدی و فکری کار کردم ولی آنها به من اعتماد نکردند. زمانی که مجیدی هدایت تیم را بر عهده داشت، قبل از شروع فصل در ۳بازی دوستانه ۴گل زدم ولی فصل که شروع شد حتی یک دقیقه هم بازی نکردم. یک بازیکن ۱۹ساله دیگر باید چه‌کار کند؟ فکری هم به من گفت تو فوتبالیست خوبی هستی و در استقلال بازی می‌کنی ولی این مربی هم در چند بازی و در دقایقی کوتاه به من بازی داد. در پدیده بازیکن فیکس بودم ولی دیگر تصمیم گرفتم از فوتبال ایران بروم. من تلاش، تمرین و جنگیدن را دوست دارم و امیدوارم به هدف‌هایی که در ذهن دارم برسم.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.