می‌خواستند استراماچونی را شبانه ممنوع‌الخروج کنند

توسل برخی از مدیران باشگاه استقلال به راه‌های عجیب و غریب برای حفط استراماچونی راه به جایی نبرد و هوشیاری دستگاه قضایی کشور موجب جلوگیری از یک آبروریزی بزرگ برای فوتبال ایران شد.

به گزارش اینتیتر به نقل از خبرورزشی، آندره‌آ استراماچونی آذر سال گذشته در اعتراض به مشکلاتی که باشگاه استقلال برایش ایجاد کرده بود، تهران را ترک کرد و دیگر حاضر نشد با آبی‌پوشان پایتخت همکاری کند. در رابطه با اتفاقاتی که آن زمان رخ داد، خبر ورزشی به طور کامل تمام قضایا را پوشش داد ولی عصر دیروز متوجه نکته بسیار مهمی پیرامون آن ماجرا شدیم که تا امروز هرگز رسانه‌ای نشده است. اتفاقی که البته خوشحالیم با هوشیاری دستگاه قضایی کشورمان رخ نداد وگرنه باعث آبروریزی برای فوتبال ایران می‌شد.

طرح ممنوع‌الخروجی شبانه

استراماچونی بسیار عصبانی بود و به همین خاطر تحت هیچ شرایطی دیگر نمی‌خواست در تهران بماند. شبی که او قصد ترک کشورمان را داشت، امیرحسین فتحی خیلی تلاش کرد با او ملاقات کند، اما این اتفاق رخ نداد. حالا از اینجای داستان را به نقل از یکی از نزدیکان باشگاه استقلال که آن زمان کاملاً در جریان پرونده بود، برای‌تان نقل می‌کنیم:
ابتدا یکی از معاونان باشگاه به اردوی تیم رفت و از بازیکنان خواست بیانیه‌ای علیه سرمربی نوشته و او را بابت رها کردن استقلال در آستانه بازی با پیکان به شدت مورد انتقاد قرار بدهند، اما هیچ‌کدام از آبی‌پوشان زیر بار چنین کاری نرفته و حتی به آقای معاون گفتند: به جای این کارها، به منزل استراماچونی بروید و با خودش مستقیم صحبت کنید تا مشکل حل شود. وقتی مدیران باشگاه از طرح صدور بیانیه به دلیل عدم همراهی بازیکنان ناامید شدند، مسیر خانه سرمربی ایتالیایی را در پیش گرفتند تا بتوانند رضایتش را جلب کنند ولی متوجه شدند استراماچونی اصلاً منزل نیست و به هتلی در نزدیکی فرودگاه رفته تا بامداد فردا تهران را ترک کند. همان زمان برخی از مدیران باشگاه استقلال به صرافت افتادند تا از طریق مقامات بالاتر، شبانه مرد ایتالیایی را ممنوع‌الخروج کرده و با این راهکار، فعلاً مانع خارج شدن او از ایران شوند تا بتوانند سر فرصت (و البته با توجه به ممنوع‌الخروجی) از موضع بالا با او وارد مذاکره شوند، اما نقشه آن‌ها کاملاً نقش بر آب شد چون…

هوشیاری دستگاه قضایی؛ این کار باعث آبروریزی می‌شود

برای ممنوع‌الخروج کردن افراد حکم قضایی لازم است ولی عوامل قوه قضاییه با اتخاذ تصمیمی کاملاً درست و منطقی به هیچ عنوان با ممنوع‌الخروج کردن استراماچونی موافقت نکرده و چنین کاری را غیرقانونی تلقی کردند. مقامات قوه قضاییه در پاسخ به درخواست جلوگیری از خارج شدن استرا اعلام کردند این مربی از نظر قانونی جرمی مرتکب نشده که مانع خروجش بشوند. از طرف دیگر، انجام چنین کاری بدون آنکه فرد مرتکب جرمی شده باشد، باعث آبروریزی برای فوتبال ایران در مجامع بین‌المللی می‌شود به همین خاطر چنین کار غیرقانونی را انجام نمی‌دهند. حتی شنیدیم دست‌اندرکاران قوه قضاییه به آن‌هایی که خواهان ممنوع‌الخروج کردن مرد ایتالیایی شده بودند، گفتند‌: مسئله را به طور کاملاً قانونی حل کنید. اگر به او بدهکار هستید، طلبش را بپردازید و اگر طلبکارید، در فیفا طرح دعوا کرده و به حق خودتان برسید ولی از ما انتظار نداشته باشید برای‌تان کار غیرقانونی انجام بدهیم، چون چنین کاری را هرگز نخواهیم کرد.

به این ترتیب توسل برخی از مدیران باشگاه استقلال به راه‌های عجیب و غریب برای حفط استرا ره به جایی نبرد، او به راحتی از کشور خارج شده و هوشیاری دستگاه قضایی کشور موجب جلوگیری از یک آبروریزی بزرگ برای فوتبال ایران شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.