رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

افزایش بیماران مبتلا به وبا در کردستان به ۳۹ مورد

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان، از افزایش تعداد مبتلایان به بیماری وبا در استان به ۳۹ نفر خبر داد.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، دکتر بهرام کندایی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: در پی تشدید غربالگری افراد دارای علایم بیماری های روده ای و اسهال، ۳ مورد دیگر بیمار مبتلا به وبا شناسایی شد.

وی افزود: بدین ترتیب آمار مبتلایان قطعی تشخیص داده شده در استان، به تفکیک در مریوان به ۳۱ نفر، سقز ۲ نفر، سنندج ۳ نفر،سروآباد ۲ نفر و کامیاران ۱ نفر رسیده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان، با اعلام اینکه، افراد مبتلا به وبا در استان به صورت سرپایی تحت درمان قرار گرفته اند، افزود: اقدامات مداخله ای، پیشگیرانه و تقویت زیرساخت های حوزه آب شرب به ویژه در مبادی ورودی استان از طرف کشور عراق توسط همکاران ساعی دانشگاه در حوزه بهداشت و با همکاری ارگان های مرتبط با جدیت کامل در حال انجام است که به ویژه به نصب دستگاه های کلریناتور در پایانه های مرزی می توان اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: مهمترین راه مقابله با بیماری و کنترل پیشرفت آن رعایت بهداشت فردی و پرهیز از خوردن و آشامیدن غذا و آب مشکوک است، بر همین اساس به هم استانی های عزیز توصیه می شود هشدارهای بهداشتی را جدی گرفته و رعایت نمایند.

شایان ذکر است که، تاکنون در استان مورد فوتی در اثر ابتلا به وبا وجود نداشته است.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.