افشای اطلاعات جدید درباره پلی استیشن ۵ پرو

احتمال دارد سونی کنسول قدرتمند و بهینه‌شده پلی استیشن ۵ پرو را در تعطیلات پایان سال ۲۰۲۴ عرضه کند.

به گزارش اینتیتر به نقل از خبرگردون، پس از اینکه ویژگی بازی‌های بهینه‌شده پلی‌استیشن ۵ پرو فاش شد، اکنون ظاهراً سونی از توسعه‌دهندگان می‌خواهد تا با تمرکز بر پشتیبانی از رهگیری پرتو (Ray-tracing)، بازی‌ها را در تابستان ۲۰۲۴ آماده کنند. انتظار می‌رود سونی کنسول قدرتمند پلی استیشن ۵ پرو را در تعطیلات ۲۰۲۴ عرضه کند، و حالا گزارشی جدید درباره آن منتشر شده است.

براساس گزارش ورج، مدل پلی استیشن ۵ پرو با نام رمز Trinity دارای یک پردازشگر گرافیکی قدرتمندتر و یک CPU سریع‌تر است. این کنسول توانایی بسیار بیشتری در رندرکردن بازی‌ها با رهگیری پرتو یا رزولوشن و نرخ فریم بالاتر در عناوین خاص دارد.

سونی اگرچه پردازشگر گرافیکی مدل پرو را بهبود می‌دهد، اما در CPU کنسول آتی خود تغییر خاصی ایجاد نخواهد کرد، البته با یک حالت جدید سرعت پردازش آن را بالاتر می‌برد. سونی در سندی به توسعه‌دهندگان می‌گوید کنسول جدید حالتی دارد که فرکانس CPU را با افزایش تقریباً ۱۰ درصدی به ۳.۸۵ گیگاهرتز می‌رساند.

بازی‌های بهینه‌شده پلی استیشن ۵ پرو با قابلیت رهگیری پرتو
به‌نظر می‌رسد سونی توسعه‌دهندگان را تشویق می‌کند تا از ویژگی‌های گرافیکی مانند رهگیری پرتو بیشتر در PS۵ پرو استفاده کنند؛ سونی به بازی‌های بهینه‌شده برای این کنسول جدید، احتمالاً برچسب «PS۵ Pro Enhanced» را خواهد داد تا به کاربران نشان دهد که این نسخه از بازی، دارای تغییراتی نسبت به نسخه اصلی است.

سونی انتظار دارد رندر گرافیکی در پلی استیشن ۵ پرو حدود ۴۵ درصد سریع‌تر از پلی استیشن ۵ استاندارد باشد. براساس گزارش‌های مختلف، پردازشگر گرافیکی نسخه پرو پلی استیشن ۵ بزرگ‌تر خواهد بود و از حافظه سیستمی سریع‌تری برای کمک به بهبود رهگیری پرتو در بازی‌ها استفاده می‌کند. حافظه استاندارد پلی استیشن ۵ با سرعت ۴۴۸ گیگابایت‌برثانیه کار می‌کند، اما ظاهراً سونی این میزان را با ۲۸ درصد افزایش به ۵۷۶ گیگابایت‌برثانیه در پلی استیشن ۵ پرو می‌رساند.

اگر توسعه‌دهندگان بتوانند بازی‌های خود را به موقع آماده کنند، انتظار می‌رود که شاهد عرضه پلی استیشن ۵ پرو در فصل تعطیلات ۲۰۲۴ باشیم. سونی احتمالاً پس از عرضه این مدل جدید، به فروش پلی استیشن ۵ استاندارد نیز ادامه خواهد داد.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.