رسانه خبری این تیتر

انتخابات شوک جدیدی را به بازار وارد می‌کند؟

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: سیاست‌های کاندیدهای انتخاباتی در حال حاضر برای بازار و به طور کلی برای اقتصاد مشخص شده و شوک جدید به بازار وارد نمی‌شود.

به گزارش اینتیتر به نقل از تجارت نیوز، در جریان معاملات امروز بازار سرمایه شاخص به محدوده یک میلیون و ۱۴۷ هزار واحد رسید و ارزش معاملات هم به ۱۵۳ میلیارد تومان رسید.

محسن مسلمان‌زاده، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: انتخابات ریاست جمهوری و مشخص شدن کاندیدهای انتخاباتی از ابهام موجود در بازار کم کرد. سیاست‌های کاندیدهای انتخاباتی در حال حاضر برای بازار و به طور کلی برای اقتصاد مشخص شده و شوک جدید به بازار وارد نمی‌شود.

این کارشناس بازار در بخش دیگری گفت: بازار به دلیل ریزش‌هایی که در ماه‌های گذشته داشته است در وضعیت ناپایداری قرار گرفته است. اما باید توجه کرد که شرکت‌ها به لحاظ سودآوری وضعیت مطلوبی را دارند و ارزنده هستند زیرا قیمت محصولات بسیاری از شرکت‌ها در حال حاضر در نرخ دلار ۲۱ تا ۲۲ هزار تومان تثبیت شده است و نرخ تورم تاثیر گسترده‌ای در بالا رفتن قیمت محصولات شرکت‌ها داشته است بنابراین وضعیت بنیادی بازار قابل توجه و دفاع است اما وضعیت جانبی و خارجی تاثیری منفی بر روی بازار گذاشته است.

وی افزود: افزایش ارزش معاملات و بالا رفتن حجم معاملات نوید بهبود شرایط در بازار را می‌دهد در حال حاضر با توجه به فصل مجامع سهم‎‌هایی که DPS خوبی دارند مانند پتروشیمی‌ها و گروه‌های فلزی و معدنی با توجه به نرخ محصولات جهانی و تاثیر آن بر قیمت محصولات این صنایع و طرح‌های توسعه‌ای این شرکت‌ها می‌توانند در بازار موثر باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.