رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

انتشار گزارش ارزیابی عملکرد سازمان برنامه و بودجه از سوی دیوان محاسبات کشور

دیوان محاسبات کشور گزارش ارزیابی عملکرد سازمان برنامه و بودجه در خصوص مبادله موافقت نامه ها را منتشر کرد.

به گزارش اینتیتر به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، ارزیابی این نهاد نظارتی از عملکرد سازمان برنامه و بودجه کشور بیانگر ترک فعل این سازمان در خصوص مبادله موافقت نامه با دستگاه‌های اصلی و تابعه تا پانزدهم اردیبهشت ماه سالجاری(به استناد بند (الف) تبصره(۱۹) قانون بودجه سال ۱۴۰۱) است.

بر اساس این گزارش، از بین ۶۶ دستگاه اصلی مشمول در بخش اعتبارات هزینه ای هیچ موافقت نامه ای مبادله نشده و هدف قانونگذار تحقق نیافته است. همچنین در خصوص اعتبارات تملک سرمایه ای از بین ۵۶ دستگاه اصلی تنها ۵ دستگاه تاکنون اقدام به مبادله توافق نامه در ۱۹ مورد یعنی حدود ۲۹ درصد کرده است.

بر اساس این گزارش، تعداد طرح های تملک دارایی های سرمایه ای متعلق به دستگاه های اصلی ۴۷۱ طرح بوده که تاکنون صرفاً نسبت به مبادله موافقت نامه برای۱۲ طرح اقدام شده است.

بررسی اعتبارات هزینه ای تا پایان مردادماه و اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای تا پایان شهریور ماه ۱۴۰۱ حاکی است که از بین تعداد ۲۱۱۰ طرح تنها برای ۲۳ طرح، تبادل موافقت نامه صورت گرفته است.

با توجه به گذشت بیش از ۹ ماه از سال جاری و تکلیف سازمان برنامه و بودجه کشور در دو ماهه اول سال جاری برای مبادله موافقت نامه با دستگاه‌های اجرایی به عنوان برنامه مدون دستگاه‌های اجرایی جهت هزینه‌کرد اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای، ترک فعل سازمان برنامه و بودجه کشور و دستگاه‌های اجرایی محرز و قابل توجه است.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.