رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

اندازه طبیعی آلت تناسلی چقدر است؟

این روزها شبکه‌های ماهواره‌ای و اینترنت پر شده از تبلیغات دستگاه‌ها و داروهای مختلف افزایش اندازه آلت جنسی مردان، اما واقعا اندازه طبیعی آلت تناسلی در سنین مختلف چقدر است؟ این سئوالی است که در اینحا یک استاد دانشگاه و متخصص به آن پاسخ داده است و ما هم در برخی منابع بین المللی به دنبال پاسخ آن بودیم.

به گزارش اینتیتر به نقل از سلامت نیوز، دکترمحمدرضا صفری‌نژاد، رئیس انجمن علمی سلامت خانواده ایران و استاد دانشگاه علوم پزشکی ارتش در پاسخ به فردی که در نامه‌ای پرسیده بود: «…من ۳۸ ساله هستم اما اندام تناسلی ام رشد نکرده و در وضعیت کودکی باقی مانده است؛ در حالت نعوظ ۴ سانتی متر است و زمانی که از این حالت خارج می شود، مانند آلت یک نوزاد است. آیا برای بیماری من درمانی وجود دارد؟ من به پزشکان زیادی مراجعه کرده ام که برخی دارو تجویز کرده اند و برخی گفته اند وزن کم کن و برخی گفته اند جراحی کن! بارها داروهایی مصرف کرده ام که ثمربخش نبوده و دستگاه های توانبخشی ای هم که اکنون وجود دارند برایم قابل استفاده نیستند. لطفا راهنمایی ام کنید… »، اینگونه پاسخ داد: با توجه به شرح حالی که این خواننده گرامی ارائه کرده اند، به نظر می رسد که دچار کوچکی واقعی آلت تناسلی هستند ولی متاسفانه خیلی دیر نسبت به درمان مشکل خود اقدام کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

در یک دهه اخیر، بسیاری از مردان نسبت درباره اندازه دستگاه تناسلی خود اظهار نگرانی می‌کنند و کم نیستند والدین پسربچه هایی که آنها نیز همین نگرانی را دارند. کوچکی واقعی اندازه دستگاه تناسلی در مردان می تواند سبب تبعات روانی ناگوار و مشکلات عدیده در زندگی زناشویی شود.

البته مثل هر بیماری دیگری، کوچکی واقعی دستگاه تناسلی در مردان یا «کوچکی مرضی دستگاه تناسلی » تعریف علمی خاص خودش را دارد و صرف ادعای فرد دلیل وجود مشکل در وی نیست. ممکن است که فرد انتظارات خاصی از خود داشته باشد ولی این دلیلی بر وجود بیماری نیست. هر پسربچه بالای ۱سال که طول دستگاه تناسلی اش در حالت کشیده، کمتراز ۹/ ۱ سانتی متر است، باید مورد بررسی قرار گیرد.

علل زیادی برای کوچک بودن آلت تناسلی پسر بچه ها وجود دارد که اگر به موقع تشخیص داده شوند، کمک زیادی می توان به این کودکان کرد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، حتی می توان در ماه های آخر بارداری با سونوگرافی در داخل رحم مادر این بیماری را در جنین پسر تشخیص داد.

نکته قابل ذکر این است که در کودکان چاق، آلت تناسلی در زیر چربی ناحیه عانه مخفی می شود که اصطلاحا به آن «آلت تناسلی دفن شده یا مخفی شده » می گویند و این با آلت تناسلی کوچک تفاوت دارد. در بسیاری از موارد با بزرگ شدن کودک و کاهش وزن وی این مشکل برطرف می شود ولی گاهی اوقات جهت برطرف شدن آن به عمل جراحی نیاز دارد.

تشخیص زودرس و به موقع «کوچکی واقعی دستگاه تناسلی » دارای اهمیت بسیار زیادی است، چون با درمان مناسب و به موقع، این کودکان تقریبا دستگاه تناسلی طبیعی خواهند داشت.اندازه آلت تناسلی در سن بلوغ رابطه مستقیم با زمان درمان دارد. هرچه درمان زودتر انجام شود، اندازه آلت تناسلی در سن بلوغ نزدیکتر به میزان طبیعی خواهد بود.

برای درمان «کوچکی واقعی آلت تناسلی ۲ » راه وجود دارد؛ یکی دارودرمانی است که معمولا تا قبل از ۱۴ سالگی موثر است و دیگری عمل جراحی است که بعد از سن بلوغ انجام می شود.

هیچ دستگاهی که مورد تایید مجامع علمی معتبر باشد، جهت تغییر اندازه آلت تناسلی وجود ندارد. دستگاه هایی که در اینترنت یا شبکه های ماهواره ای تبلیغ می شوند هیچ نتیجه و کارکردی ندارند. این دستگاه ها نه تنها بی فایده هستند، بلکه در مواردی عوارض زیانبار شدیدی را نیز به همراه دارند.

ضمن اینکه اخیرا عده ای سودجو، داروهایی را تبلیغ و عنوان می‌کنند که این داروها صددرصد موثر و تضمینی هستند ولی به نظر بنده هیچ تضمینی وجود ندارد.

مردم به هیچ وجه نباید در دام این افراد بیفتند. این هموطن نیز در ابتدا باید وزن خود را کاهش دهد (وزن ایده آل به طور تقریبی= قد منهای ۱۰۰ ) و سپس تحت عمل جراحی قرار گیرد. در پایان نیز لازم به ذکر است که عمل جراحی البته کمک‌ کننده است.

آیا اندازه آلت تناسلی در رابطه جنسی مهم است؟

به گزارش سلامت نیوز به نقل از هلث لاین، وقتی صحبت از رابطه جنسی می شود، اندازه آلت تناسلی واقعا مهم نیست و بر مطلوبیت، عملکرد یا سلامتی تأثیری نمی گذارد.آلت تناسلی برای داشتن رابطه جنسی، ادرار کردن یا تولید مثل نیازی به بزرگ بودن ندارد.

نگرانی در مورد داشتن آلت تناسلی کوچکتر از حد متوسط می تواند اعتماد به نفس شما را کاهش دهد و بر توانایی شما برای لذت بردن از رابطه جنسی تأثیر بگذارد. علاوه بر این، استرس و اضطراب می تواند نعوظ یا نقطه اوج را دشوارتر کند.

طول شل ۹.۱۶ سانتی متر ۳.۶۱ اینچ
طول شل کشیده ۱۳.۲۴ سانتی متر ۵.۲۱ اینچ
طول ایستاده ۱۳.۱۲ سانتی متر ۵.۱۷ اینچ
قطر شل ۹.۳۱ سانتی متر ۳.۶۷ اینچ
 قطر ایستاده ۱۱.۶۶ سانتی متر ۴.۵۹ اینچ

پژوهش ها  چه می گویند؟

حدود ۸۵ درصد از افراد اندازه متوسط ​​آلت تناسلی را بیش از حد برآورد می کنند.

بسیاری از افراد این تصور را دارند که اندازه آلت تناسلی نرمال بیش از ۱۵.۲۴ طول دارد – تصوری که محققان تا حدی آن را به مطالعاتی نسبت می دهند که بر اساس مطالعات خودشان گزارش شده است.

بر اساس گزارش های مختلف، ۴۵ درصد از افرادی آرزو می کنند آلت تناسلی بزرگتری داشته باشند، از جمله آنهایی که آلت تناسلی متوسط ​​دارند.

برای برخی دیدگاه ها، آلت تناسلی ۱۶ سانتی متر در حالت نعوظ در ۹۵ صدک منبع قابل اعتماد قرار می گیرد، به این معنی که تنها ۵ نفر از هر ۱۰۰ نفر آلت تناسلی بلندتر از ۱۶ سانتی متر دارند.

به همین ترتیب، آلت تناسلی نعوظ  ۱۰ سانتی متر در گروه  ۵ درصدی قرار دارد که تنها ۵ نفر از هر ۱۰۰ نفر آلت تناسلی کوتاه‌تر از ۱۰ سانتی متر دارند.

اندازه آلت تناسلی حدود ۹۵ درصد افراد، در محدوده متوسط ​​قرار دارد.

بنابراین برای جمع‌بندی باید بگوییم ، تحقیقات نشان می‌دهد که اندازه متوسط ​​آلت تناسلی بسیار کوچکتر از آن چیزی است که اکثر مردم آن را باور دارند و معمولاً هیچ شباهتی به آنچه در فیلم‌های پورن می‌بینید ندارد.

چگونه اندازه آلت تناسلی خود را اندازه گیری کنیم؟

اگر می خواهید آلت تناسلی خود را اندازه بگیرید، باید طول آن را از بالا تا نوک اندازه گیری کنید.بالای آلت تناسلی شما جایی است که با استخوان شرمگاهی شما برخورد می کند و نوک آن انتهای سر است.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.