اگر اشتهایتان به غذا زیاد است، بیشتر بخوابید

خواب نامنظم می‌تواند باعث افزایش وزن در انسان و منجر به تغییرات متابولیک در سطح بافت و اختلال در عملکرد متابولیکی شود.

به گزارش اینتیتر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دانشمندان دریافته‌اند که افزایش طول مدت خواب شبانه افراد دارای اضافه وزن می‌تواند منجر به کاهش قابل توجهی از کالری دریافتی روزانه شود، به طوری که اگر این الگو در طولانی‌مدت حفظ شود، می‌تواند منجر به کاهش وزن شود.

یک مطالعه در اکتبر سال گذشته همچنین نشان داد که چگونه یک ساعت خواب اضافی برای نوزادان می‌تواند به کاهش خطر چاقی آن‌ها کمک کند. محدودیت خواب بر تنظیم اشتها تأثیر می‌گذارد و منجر به افزایش مصرف غذا و چاقی می‌شود.

این مطالعه همچنین شامل محققانی از دانشگاه ویسکانسین-مدیسون بود و این سوال را از طریق یک کارآزمایی بالینی تصادفی شامل ۸۰ بزرگسال بررسی کرد. این افراد اضافه وزن داشتند و معمولاً مدت خواب کوتاهی داشتند، کمتر از ۶.۵ ساعت در شب، که یک عامل خطر شناخته شده برای چاقی است.

افزایش ۱.۲ ساعت خواب اضافی به طور متوسط منجر به کاهش در مصرف مواد غذایی شده، به طوری که برخی از آن‌ها ۵۰۰ کالری کمتر در روز می‌خوردند.

مطالعات محدودیت خواب نشان می‌دهد که تغییرات در هورمون‌های تنظیم کننده اشتها و مراکز پاداش در مغز ممکن است باعث محدودیت پرخوری پس از خواب شود.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.