رسانه خبری این تیتر

ایلان ماسک تعدادی از توییت‌های خود درباره توییتر را حذف کرد

ایلان ماسک برخی از توییت‌های خود درباره شرکت توییتر و محصولات آن را حذف کرده است.

به گزارش اینتیتر به نقل از دیجیاتو، او همچنین توییت کاربری را لایک کرده که گفته بود بیانیه «پاراگ آگراوال» درباره انصراف ماسک از ورود به هیئت مدیره توییتر یعنی به ثروتمندترین فرد دنیا گفته شده باید مراقب رفتار خود باشد و دیگر آزادانه صحبت نکند. ایلان ماسک در یک هفته اخیر، یعنی از زمانی که خبر خرید ۹.۲ درصد از سهام توییتر توسط او اعلام شد، پست‌های زیادی درباره این شرکت و پلتفرم آن منتشر کرده بود. ولی به نظر می‌رسد که برخی از توییت‌های او که پیرامون محصولات و سیاست‌های شرکت لحن انتقادی داشته، از روی صفحه مدیرعامل تسلا حذف شده است.

بیشتر بخوانید:

یکی از توییت‌هایی که پاک شده، پیشنهاد ماسک برای تغییر سرویس «توییتر بلو» بوده است. او در پست خود پیشنهاد داده بود که کاربران این سرویس یک تیک مخصوص دریافت کنند و تبلیغات از روی این پلتفرم حذف شود. این رشته توییت در حال حاضر پاک شده اما پاسخ‌هایی که ماسک در ادامه در رابطه با سرویس بلو به کاربران داده بود، هنوز در دسترس قرار دارند.

توییت شاخص دیگری که حذف شده، نظرسنجی تبدیل مقر اصلی توییتر به مرکزی برای بی‌خانمان‌هاست. او در این پست از کاربران پرسیده بود با توجه به این که هیچ‌کس دیگر به خاطر سیاست دورکاری به ساختمان مرکزی شرکت نمی‌رود، آیا بهتر نیست این ساختمان را تغییر کاربری بدهیم؟ اکثر مخاطبان به این نظرسنجی پاسخ مثبت داده بودند.

ایلان ماسک همچنین در نظرسنجی دیگری از کاربران پرسیده بود که به نظرشان حرف w باید از نام توییتر (Twitter) حذف شود یا نه. این توییت هم از روی صفحه مدیرعامل تسلا حذف شده است. فعلا مشخص نیست که دلیل حذف این توییت‌ها چه بوده است.

پاراگ آگراوال دیروز صبح اعلام کرد که ایلان ماسک از پیوستن به هیئت مدیره توییتر صرف‌نظر کرده است. یکی از کاربران توییتر در پاسخ به بیانیه آگراوال نوشت این یعنی: «ایلان به بزرگ‌ترین سهام‌دار آزادی بیان تبدیل شد. به ایلان گفتند مراقب رفتارش باشد و آزادانه صحبت نکند.»

مدیرعامل تسلا با لایک این توییت تلویحا تایید کرد که وارد هیئت مدیره نشده تا همچنان بتواند آزادانه از این شرکت انتقاد کند. با این حال، نمی‌دانیم که او چرا اکنون دست به حذف این توییت‌های انتقادی زده است. از دیگر دلایلی که برای انصراف ماسک از هیئت مدیره توییتر مطرح می‌شود می‌توانیم به احتمال خرید این شرکت توسط ثروتمندترین فرد دنیا اشاره کنیم.

اینجا 250*970
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.