رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

ایلان ماسک ظاهراً می‌خواهد اکثر حساب‌های مسدودشده را به توییتر برگرداند

ایلان ماسک در یک نظرسنجی جدید از کاربران سؤال کرده که آیا باید اکثر حساب‌های مسدودشده توییتر برگردانده شوند یا خیر.

به گزارش اینتیتر به نقل از دیجیاتو، ایلان ماسک پس از اینکه نادیده‌گرفتن شورای مدیریت محتوای توییتر را تقصیر گروه‌های کنشگرا انداخت، حالا در یک نظرسنجی جدید از کاربران سؤال کرده که آیا باید به اکثر حساب‌های مسدودشده این شبکه اجتماعی اجازه ورود مجدد به آن را بدهد یا خیر.

نظرسنجی ایلان ماسک درباره حساب‌های مسدودشده

ماسک در نظرسنجی خود از کاربران پرسیده: «آیا توییتر باید برای حساب‌های تعلیق شده، مشروط به اینکه آنها قانون را نقض نکرده باشند یا درگیر اسپم برجسته‌ای نشده باشند، عفو عمومی ارائه کند؟». او به کاربران ۲۴ ساعت فرصت داده تا نظر خود را اعلام کنند. در هنگام نگارش این خبر، بیش از ۲.۷ میلیون کاربر در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند که نظر ۷۲.۴ درصد آنها مثبت بوده است.

مدیرعامل جدید توییتر قبلا با ایجاد یک نظرسنجی از کاربران درباره بازگشت حساب دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده سوال کرده بود که در نهایت رای مثبت با اختلاف نسبتا اندکی برنده شد. پس از آن نیز حساب ترامپ دوباره فعال شد، هرچند او اعلام کرد که دلیلی برای بازگشت دوباره‌اش وجود ندارد.

در نظرسنجی عفو عمومی ماسک به جزئیاتی در مورد اینکه این تغییرات چه زمانی اتفاق خواهد افتاد، اشاره‌ای نشده است. همچنین هنوز ۱۱ ساعت از زمان برگزاری این نظرسنجی باقی مانده است، بنابراین هنوز به طور دقیق مشخص نیست که نتیجه آن چگونه خواهد بود.

ایلان ماسک اندکی پس از تصاحب مالکیت توییتر، گفت شورایی برای تصمیم‌گیری در مورد اینکه چه کسی باید اجازه بازگشت به این پلتفرم را داشته باشد، تشکیل خواهد داد. با این حال اکنون ظاهراًَ این ایده کنار گذاشته شده است و می‌خواهد تغییرات گسترده‌ای را تنها براساس نظر خود ایجاد کند.

ماسک که حتی پیش از خرید توییتر، خودش را یکی از طرفداران سیاست‌های آزادی بیان نشان می‌داد، پیش از این برای آن استثناهایی قائل شده است. به عنوان مثال، او گفته است که «الکس جونز»، مجری و نویسنده آمریکایی اجازه حضور در این پلتفرم را نخواهد داشت.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.