این قابلیت جدید و امنیتی آیفون را همین حالا فعال کنید

ویژگی جدید آیفون دست دزد‌ها را از تنظیمات امنیتی حساس گوشی شما کوتاه می‌کند.

به گزارش اینتیتر به نقل از زومیت، اپل به‌منظور محافظت از اطلاعات امنیتی حساس کاربران، قابلیت Stolen Device Protection را برای انواع گوشی آیفون مجهز به iOS 17.3 منتشر کرد. علاوه‌بر آیفون‌ها، انواع تبلت اپل نیز این ویژگی را دریافت کرده‌اند.

طبق بیانیه‌ی رسمی اپل، قابلیت Stolen Device Protection دغدغه‌ی کسانی را از بین می‌برد که هنگام ساخت اپل آیدی یا حساب‌های بانکی نگران به‌سرقت رفتن اطلاعاتشان هستند. Stolen Device Protection با افزودن لایه‌ی امنیتی اضافه به دستگاه‌های واجدشرایط، دسترسی سارقان به Keychain را از بین می‌برد.

قابلیت امنیتی جدید آیفون مکان‌هایی نظیر خانه یا محل کار کاربران را شناسایی می‌کند و هنگامی‌که افراد ناشناس سعی کنند در این مکان‌ها از دستگاه آن‌ها استفاده کنند، حلقه‌ی امنیتی بیومتریک جدیدی را فعال می‌کند.

به‌دلیل ایمنی بیشتر ویژگی‌هایی نظیر فیس آیدی و تاچ آیدی درمقایسه‌با رمزعبور، دسترسی سارقان به اطلاعات حیاتی کاربران بسیار سخت‌تر می‌شود. این یعنی اگر دستگاهی که قابلیت Stolen Device Protection آن روشن باشد، دزدیده شود، سارق برای دسترسی به اطلاعات راهی به‌‌جز استفاده از ویژگی‌های بیومتریک ندارد.

درصورت خروج آیفون یا آیپد از مکان‌های شناسایی‌شده، استفاده از رمز‌های عبور ذخیره‌شده در Keychain یا سافاری، خاموش کردن Lost Mode، درخواست اپل کارت جدید و استفاده از آیفون برای راه‌اندازی دستگاه‌های جدید نیز قابلیت یادشده را فعال می‌کنند.

علاوه‌بر آنچه گفته شد، اگر کسی قصد داشته باشد از حساب اپل آیدی خروج شود یا رمز‌عبور را تغییر دهد یا دستگاه را در مکانی ناشناس بازنشانی کند، باید پس از احراز هویت ازطریق ویژگی‌های بیومتریک، یک ساعت صبر کند و سپس دوباره فرایند احراز هویت را انجام بدهد.

تغییر رمزعبور و به‌روزرسانی تنظیمات امنیتی اپل آیدی، افزودن یا حذف چهره و اثرانگشت و غیرفعال‌کردن ویژگی‌ Find My نیز این ویژگی را فعال می‌کنند.

در‌صورت فعال‌بودن احراز هویت دو‌مرحله‌ای و Find My، کاربران می‌توانند با مراجعه به بخش Face ID/Touch ID & Passcode قابلیت Stolen Device Protection را فعال کنند.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.