رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

بازنشستگان بخوانند | مبلغ حقوق بازنشستگان ۱۴۰۳ اعلام شد

در این مطلب به جزئیات مبلغ حقوق بازنشستگان ۱۴۰۳ پرداخته شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره افزایش حقوق بازنشستگان این مطلب را مطالعه کنید.

به گزارش اینتیتر به نقل از منیبان، در مراسم تجلیل از بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی در تاریخ ۱۶ بهمن، محمد مخبر، معاون اول رییس جمهور، اعلام کرد که دولت سیزدهم با اراده قاطع به تناسب افزایش هزینه‌های زندگی، قصد دارد حقوق بازنشستگان را به‌روز کند.

حداقل حقوق بازنشستگان ۱۰ میلیون تومان

حداقل حقوق بازنشستگان چقدر می شود؟ او اظهار داشت که این تعهد به حل مسئله حقوق بازنشستگان تا پایان دولت جاری به طول می‌انجامد و در آینده نزدیک، حداقل حقوق ماهیانه آنها به مبلغ نزدیک به ۱۰ میلیون تومان ارتقا خواهد یافت.

مخبر همچنین به اهمیت رسیدگی به حقوق بازنشستگان با تأکید بر این نکته اشاره کرد که مقدار حداقل حقوق ۶ میلیون تومانی برای بازنشستگان تامین اجتماعی از دیدگاه دولت قابل قبول نیست و لازم است که با راهکارهای سریعتری حل این مسئله پیگیری شود. او از میان راهکارها به پرداخت بدهی دولت به این سازمان اشاره کرد و اعلام کرد که دولت ارزشمندترین بنگاه‌های خود را به مدیریت سازمان تامین اجتماعی واگذار کرده است.

واقعیت این است که حدود ۵ تا ۶ میلیون نفر از بازنشستگان و مستمری‌بگیران در کشور از خدمات ۱۸ صندوق بیمه‌ای بهره‌مند هستند. برای بهبود شرایط زندگی و معیشت این گروه از جامعه، نیاز به توجه جدی دولت به سیاست‌های گذاری کلان و همچنین تنظیم متناسب درآمدهای آنان با شاغلین وجود دارد. عزم دولت برای ارتقاء سطح درآمد بازنشستگان نشان از این دارد که میزان مستمری بازنشستگان و مستمری‌بگیران به اندازه کافی برای تأمین هزینه‌های زندگی آنان کفایت نمی‌کند.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظر
  1. علی می گوید

    امیداست دولت محترم سیزدهم در سال ۱۴۰۳ بداد بازنشستگان لشکری ایثارگران دوران دفاع مقدس برسد

  2. علی می گوید

    حقوق بازنشستگان لشکری که درزمان جنگ خدمت کردند وجز ایثارگران عزیز هستند واقعا پایین است از دولت محترم سیزدهم تقاضا دارم برادارن عزیزان برسد انشاا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.