رسانه خبری این تیتر

باید رژیم مصرف رسانه گرفت

یک کارشناس رسانه با بیان اینکه فضای مجازی هم همچون فضای حقیقی خطراتی را دارد معتقد است: نمی‌شود با رسانه قهر کرد اما باید رژیم مصرف رسانه را یاد بگیریم.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، حسن نجفی سولاری، استاد دانشگاه و مشاور فضای مجازی سازمان صداوسیما، درباره مهارت زیستن خانواده‌ها با رسانه‌، با بیان اینکه انسان قطعا به رسانه وابسته است، گفت: انسان در ابتدا از زبان استفاده کرده و اگر تمدنی شکل گرفته از رسانه و ارتباطات شکل گرفته است. رسانه نظرش بر تسهیل زندگی انسان و بهتر زندگی کردن بوده است.

او افزود: الان رسانه‌ها همگی با هم هجوم آورده‌اند و جنگلی شکل گرفته است و این نگرانی ایجاد می‌شود که اگر در این جنگل راهنما نداشته باشم نمی‌دانم کجا بروم.

نجفی سولاری که مهمان برنامه «سیمای خانواده» بود، در گفت‌وگو با هرمز شجاعی مهر مجری برنامه، ‌ادامه داد: ما رادیو را داشتیم بعد تلویزیون به مدد رادیو آمده و کاملترش کرد. دیگر هم می‌توانستم بشنویم و هم بینیم بعد ماهواره به مدد تلویزیون آمده و گسترشش داد. بعد هم فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی مختلف آمدند. الان شما با یک دستگاه ساده هر چه می‌خواهید در اختیار دارید.

او در پایان گفت: در محیط واقعی وقتی بچه را می‌بریم پارک تنهایش نمی‌گذاریم و کنارش می‌ایستیم تا اتفاقی برایش نیفتد اما گوشی را دست بچه‌ها داده و تنهایشان می‌گذاریم. فضای مجازی هم خطرات زیادی دارد که باید به آن توجه شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.