با فواید باورنکردنی نوشیدن چای سیاه آشنا شوید

چای سیاه در واقع سیاه نیست. در چین به این چای به خاطر رنگش، چای قرمز می گویند و نوشیدنی روزانه این نوشیدنی مزایای بسیاری دارد.

به گزارش اینتیتر به نقل از روزیاتو، اگر چه چای سبز فواید بیشتری برای بدن دارد اما این به معنای بدون فایده بودن نوشیدن چای سیاه نیست. بسیاری، به ویژه در ایران، چای سیاه می نوشند و برخی نیز آن را به خاطر داشتن کافئین، گزینه ای جانبی در کنار قهوه می داند. اما به یاد داشته باشید که زیاده روی در مصرف چاه سیاه می تواند عوارضی داشته باشد. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با فواید مصرف چای سیاه و چند خطر بالقوه در صورت زیاده روی در مصرف آشنا کنیم.

چای سیاه فشار خون را کاهش می دهد

برآوردها نشان می دهند که ۲۶ درصد از مردم جهان به فشار خون بالا مبتلا هسند و این موضوع می تواند به مشکلات قلبی منجر شود. اگر چه مصرف چای سیاه تاثیر اندکی بر روی فشار خون دارد اما مصرف مداوم آن می تواند این مشکل را در طول زمان رفع کند.

چای سیاه مشکل کلسترول خون را حل می کند

از هر ۳ انسان بالغ یکی با کلسترول خون بالا مواجه است. اما مردان در مقایسه با زنان، بیشتر در معرض خطر کلسترول بالا قرار دارند. محققان دریافته اند که قرار دادن چای سیاه در رژیم غذایی روزانه باعث می شود سطح کلسترول خون به مقدار قابل توجهی کاهش یابد.

چای سیاه با جرم دندان مقابله می کند

به طور کلی، انواع چای، می توانند برای سلامت دهان و مفید باشند. چای سیاه به طور خاص دارای ترکیباتی است که باکتری های عامل جرم دندان را از بین می برد.

چای سیاه از دیابت جلوگیری می کند

حدوداَ ۴۲۲ میلیون نفر در جهان از دیابت رنج می برند. دیابت نوع ۲ تقریبا ۹۰ تا ۹۵ درصد از انواع موارد دیابت را به خود اختصاص می دهد. با این وجود، تحقیقات نشان داده که مصرف چای سیاه می تواند مقدار قند در خون را کاهش داده و احتمال ابتلا به دیابت در آینده را پایین بیاورد.

چای سیاه ممکن است باعث سردرد شود

نوشیدن مقادیر زیادی چای در طی یک روز می تواند باعث بروز عوارض جانبی شود. برخی از این عوارض عبارتند از سردرد، میگرن و عصبی بودن که ناشی از کافئین بالای موجود در چای است.

چای سیاه باعث اضطراب و مشکل در خواب می شود

اگر چه نوشیدن چای سیاه انرژی شما را افزایش می دهد اما مصرف بی رویه کافئین که در چای سیاه موجود است باعث افزایش احتمال اضطراب و نگرانی و استرس می شود. همچنین زیاده روی می تواند سیکل خواب را دچار تغییر کرده و باعث بی خوابی شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.