کاهش ۹ درصدی نرخ رشد نقدینگی در کشور

کد خبر : ۲۲۸۳۷۵
کاهش ۹ درصدی نرخ رشد نقدینگی در کشور

معاون اجرایی رئیس‌جمهور گفت: نرخ تورم از ۵۹ درصد در ۲ سال پیش به حدود ۴۰ درصد کاهش یافته و همچنان شاهد شیب نزولی تورم هستیم.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، محسن منصوری در دیدار با آیت‌الله خاتمی نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان، ابراز کرد: نرخ تورم نیز از میزان ۵۹ درصد در ۲ سال پیش به حدود ۴۰ درصد کاهش یافته که این نرخ هم رقم بالایی است ولی با این‌حال شاهد شیب نزولی تورم بوده‌ایم. نرخ رشد نقدینگی در کشور هم ۹ درصد کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه در شاخص‌های کلان اقتصادی موفقیت‌های پیاپی در کشور اتفاق افتاده است، افزود: اشکالاتی که در حوزه اقتصادی و معیشتی داریم باعث شد که این توفیقات دیده نشود در حالی‌که وضعیت کشور در بسیاری از شاخص‌های کلان نسبت به ۲ سال گذشته خیلی بهتر شده است.

منصوری تصریح کرد: طی ۲ سال گذشته از نظر میزان تولید شاهد رشد در کشور بودیم و میزان واردات هم کاهش پیدا کرده است.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود به گسترش روابط بین‌المللی دولت اشاره کرد و گفت: عده‌ای دولت را متهم می‌کردند که زبان دنیا را بلد نیست ولی اکنون کشور محل تردد بسیاری از دیپلمات‌ها شده و همین توسعه روابط‌ خارجی موجب گشایش مسیرهای هوایی نیز شده است.

منصوری به پیگیری اجرای مصوبات سفر ئیس جمهور اشاره کرد و گفت: عزم دولت، کار شبانه‌روزی است و تلاش مدیران باید اجرای به موقع تعهدات دولت باشد.

نظرات بینندگان