وام مسکن دوباره افزایش می یابد

کد خبر : ۲۶۸۳۷۷
وام مسکن دوباره افزایش می یابد

وام مسکن روستایی مبلغ 200 میلیون تومان است و بخشی از هزینه های ساخت را تامین می کند. دولت قصد دارد این وام مسکن دوباره افزایش دهد.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، وام مسکن روستایی و شهر های کمتر از ۲۵ هزار نفر که به تعداد سالیانه ۲۰۰ هزار فقره و برای هر فقره سقف وام ۲۰۰ میلیون تومان است که در سال ۱۴۰۱ به تصویب هیات وزیران رسیده است. اکنون دولت قصد دارد رقم این وام را افزایش دهد.

اوایل شهریور امسال مهرداد بذرپاش ـ وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: تسهیلات مسکن روستایی و افزایش آن از جمله دستور کارهایی است که در شورای‌عالی مسکن نیز برای آن تاکید شده است.

در این راستا، امروز سخنگوی دولت خبر داد: به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی و موافقت هیات وزیران، دولت با آیین‌نامه اعطای تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستایی برای سال ۱۴۰۲ موافقت کرد.

به گفته علی بهادری جهرمی، در سال گذشته مبلغ بهسازی و نوسازی مسکن روستایی را به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش دادیم که هم این مبلغ افزایش می‌یابد و هم تعداد تسهیلات.

بنابراین گزارش، بنیاد مسکن تعهد ساخت ۱.۶ میلیون واحد نهضت ملی مسکن را بر عهده دارد که طبق آخرین آماری که مسئولان بنیاد ارائه کرده‌اند تا کنون ۲۹۵ هزار واحد شهری و ۲۹۰ هزار واحد روستایی توسط بنیاد مسکن در حال اجرا است.

بر این اساس، مجموع واحدهای در حال ساخت توسط بنیاد مسکن به ۵۸۵ هزار واحد می‌رسد. مرداد امسال رئیس سابق بنیاد مسکن وعده داد که این رقم تا پایان سال به ۸۰۰ هزار خانه افزایش پیدا می‌کند.

نظرات بینندگان