پیش بینی قیمت دلار فردا ۱۲ تیر ۱۴۰۳

کد خبر : ۳۵۰۵۰۳
پیش بینی قیمت دلار فردا ۱۲ تیر ۱۴۰۳

قیمت دلار در روز دوشنبه ۱۱ تیرماه با ریزش محدودی همراه بود.

به گزارش اینتیتر به نقل از تجارت نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز دوشنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۳ نسبت به روز گذشته کاهش یافت و در نیمه بالایی کانال ابتدایی کریدور ششم بسته شد.

قیمت درهم روز دوشنبه روی رقم ۱۶ هزار و ۸۶۰ تومانی ایستاد و نسبت به روز گذشته ۱۰۰ تومان کاهش یافت. قیمت تتر روی رقم ۶۱ هزار ۸۰۰ تومانی ایستاد و کاهش ۲۰۰ تومانی پیدا کرد.

پوند انگلیس با کاهش ۴۰۰ تومانی روی قیمت ۷۸ هزار و ۴۸۰ تومانی معامله شد و یورو نیز با افت ۲۰۰ تومانی روی رقم ۶۶ هزار و ۶۴۰ تومانی ایستاد.

گفتنی است اسکناس دلار روز دوشنبه با رقم ۴۶ هزار و ۱۶۷ تومان و حواله دلار نیز با رقم ۴۳ هزار و ۱۰۶ تومانی عرضه شد و تغییر قیمت نداشت.

کارشناسان اقتصادی دلیل صعود قیمت دلار به کریدور ششم را رشد تقاضا در بازار اسکناس عنوان می‌کنند. آن‌ها می‌گویند در بازار حواله و بازار‌های منطقه‌ای نظیر امارات ترکیه، عراق و افغانستان جهش خاصی در تقاضا وجود نداشته و بازار اسکناس داخلی بازار‌های مالی را تحت تاثیر قرار داده است.

پیش بینی قیمت دلار فردا

به نظر می‌رسد بازارساز با ارزپاشی همانند هفته‌های بعد از حادثه بالگرد رئیس‌جمهوری قصد دارد قیمت دلار را در محدوده‌ای مشخص نگه دارد. حرفه‌ای‌های بازار معتقدند بازگشت قیمت دلار به کریدور پایین‌تر مستلزم سیگنال قوی است و کانال پایانی کریدور پنجم می‌تواند کف قیمت این اسکناس باشد. به اعتقاد آن‌ها کاهش بیشتر ارزش دلار منجر به رشد تقاضا و جهش شارپی این اسکناس خواهد شد.

به اعتقاد کارشناسان اقتصادی، هرگونه پیش‌بینی برای بازار ارز به نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری منتهی می‌شود. آن‌ها محدوده قیمتی فعلی را منطقه معاملاتی دلار برای روز‌های اخیر می‌دانند و معتقدند احتمال افزایش اسکناس آمریکایی تا نیمه کانال دوم از کریدور ششم تا پیش از انتخابات وجود دارد.

 

نظرات بینندگان