ایران تاسیسات سری دیگری در تهران دارد

کد خبر : ۴۳۱۳۱
ایران تاسیسات سری دیگری در تهران دارد

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل با طرح ادعاهای بی اساس مدعی شد: ایران تاسیسات سری هسته ای دیگری در تهران دارد.

به گزارش اینتیتر به نقل از مهر، بنیامین نتانیاهو در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: وقتی ۳ سال پیش اینجا صحبت کردم اسرائیل تنها کشور مخالف برجام بود. مخالف بودیم چراکه این توافق کمپین ایران برای توسعه طلبی را تشدید می کرد.

وی مدعی شد: اسرائیل این دروغ را فوریه گذشته آشکار کرد. ما اسنادی را به رسانه های بین المللی ارائه دادیم از برنامه های ایران برای فریب دادن جامعه بین المللی پرده برداشتیم. اما چند ماه گذشت و آژانس هیچ اقدامی نکرد.حتی تقاضا نکرد یک سایت جدید را بازرسی کند.تصمیم گرفتم امروز مدرک جدیدی را فاش کنم. ایران تاسیسات سری دیگری در تهران دارد.

وی در ادامه ادعاهای بی اساس خود گفت: در ماه می از منطقه شورآباد نام بردم. این مورد جدید اما در منطقه تورقوزآباد تهران است.

نخست وزیر اسراییل در ادامه مدعی شد: تصویر آن یک ساختمان معمولی را نشان می دهد در خیابان ماهر. حالا کشورهایی که توانایی ماهواره ای دارند می توانند در این کوچه شاهد تردد مقامات ایرانی برای پاکسازی این محل باشند. ایران ماه گذشته ۱۵ کیلوگرم مواد رادیواکتیو را انتقال داده است. این مواد هسته ای در تهران پخش شده و سلامت ساکنان شهر را به خطر انداخته است. آنها ۳۰۰ تن مواد هسته ای در این سایت جدید ذخیره کرده اند.

وی گفت: از خودتان بپرسید چرا ایران چنین انبار هسته ای سری را حفظ کرده است. دلیل اینکه ایران آن را نابود نکرد این است که هدف رسیدن به سلاح هسته ای را فراموش نکرده است.اما این اتفاق نخواهد افتاد چراکه آنچه ایران مخفی کرده اسرائیل افشا خواهد کرد.

وی افزود: آمانو مرد خوبی است توصیه می کنم کار درست را انجام دهد و قبل از پاکسازی از این انبار بازدید کند؛ مگر نمی گویند توانایی بازرسی از همه سایت ها را دارند.

نتانیاهو در ادامه شوی خود در سازمان ملل گفت: برای حکام ایران هم پیامی دارم. اسرائیل می داند چه کار می کنید و می داند کجا دارید چه کار می کنید. هر کاری برای مقابله با تهاجم شما در سوریه ، لبنان و عراق هر کاری می کنیم. ۳ سال پیش از همین تریبون این سوال را پرسیدم. آیا پول نقد اشتهای ایران را برای سلطه گری کم خواهد کرد؟

وی گفت: طرفین توافق چنین اعتقادی داشتند. اما این اتفاق نیفتاد بلکه از آن برای تقویت ماشین نظامی عظیم خود استفاده کرد. اگر فکر می کنید تهاجم ایران مربوط به خاورمیانه است دوباره فکر کنید. در حالی که آمریکا به سمت تحریم می رود، اروپا به دنبال راضی کردن ایران از راه دور زدن تحریم ها است. همان هفته ای که مچ ایران را حین تلاش برای کشتن شهروندان اروپایی گرفتیم، همان موقع رهبران اروپا برای روحانی فرش قرمز پهن می کردند تا پول بیشتری به ایران بدهند. آیا رهبران اروپا از تاریخ درس نگرفتند.

نتانیاهو مدعی شد: ایران در سوریه تلاش می کند تا جنگ را به قلمرو ما نزدیک کند. در غزه هم همینطور است. ایران به دنبال ساخت موشک های دقیق برای هدف قرار دادن عمق خاک اسرائیل است. در لبنان، حزب الله ۳ سایت موشکی را در امتداد فرودگاه بیروت قرار داده و از مردم شهر به عنوان سپر استفاده می کند.

وی در ادامه ادعاهای بی اساس خود گفت: برای حزب الله هم پیامی دارم. می دانیم کجا چه کاری انجام می دهید و اجازه نمی دهیم به این کار ادامه دهیم. ببینید چه اتفاقی در اقتصاد ایران افتاده از وقتی که آمریکا شرکت ها را به خروج ترغیب کرد. همه شرکت های خارجی از ایران فرار می کنند. ارزش پول ایران سقوط کرده است.

وی مدعی شد: من به رهبران اروپا می گویم به جای هم آغوش شدن با رهبران ایران، به اسرائیل، آمریکا و کشورهای عرب بپیوندید علیه ایران.

نتانیاهو گفت: اذعان می کنم برجام یک پیامد مثبت داشت و آن اتحاد بی سابقه همسایگان عرب و اسرائیل است. اسرائیل به این دوستیها احترام می گذارد و مشتاق روزی هستم که صلحی شبیه به آنچه که با اردن داریم، با بقیه کشورهای عرب هم داشته باشیم. از ترامپ و نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل به دلیل دفاع از اسرائیل تشکر می کنم. به خاطر خروج از یونسکو، قطع حمایت مالی از آنروا!

وی گفت: در سازمان ملل یهودی ستیزی قدیم با چهره ای جدید جریان دارد!

نظرات بینندگان