فولکس واگن در ایران می ماند؟

کد خبر : ۴۲۰۱۰
فولکس واگن در ایران می ماند؟

ریچارد گرنل، سفیر ایالات متحده در آلمان، در جریان مصاحبه ای با خبرگزاری بلومبرگ از خروج رسمی شرکت فولکس واگن آلمان از ایران، به دلیل اعمال تحریم های خودروسازی خبر داد.

به گزارش اینتیتر به نقل از خودروبانک، طبق گزارش منتشر شده از سوی بلومبرگ، این تصمیم در پی دیدار اخیر مدیران این شرکت خودروسازی و سفیر آمریکا در برلین اتخاذ شده است. فولکس واگن در سال ۲۰۱۷ میلادی و پس از سالها غیبت، مجددا به بازار خودروی کشور برگشته بود و محصولات خود را در همکاری با شرکت ماموت خودرو به بازار ارایه می نمود. پس از مدتی، مدیران فولکس واگن با انتشار یک بیانیه رسمی، گزارش های منتشر شده در خصوص خروج این شرکت از ایران به دلیل اعمال فشار از سوی آمریکا را تکذیب نمود.

از ابتدای اعمال تحریم های خودروسازی در میانه مرداد ماه علیه کشورمان، بسیاری از خودروسازان و شرکت های مطرح بین المللی، نظیر رنو، هیوندای و توتال ایران را ترک گفته اند.

با این وجود می توان گفت که در شرایط فعلی هم فعالیت فولکس واگن در بازار ایران محدود به سرویس خودروهای فروخته شده تیگوان و پاسات است و با توجه به وضع ممنوعیت برای واردات خودرو، نمی توان فولکس واگن را شرکتی فعال در شرایط فعلی بازار خودرو کشور توصیف کرد.

نظرات بینندگان