هوش مصنوعی به واتس‌اپ می‌آید!

کد خبر : ۳۵۱۴۱۴
هوش مصنوعی به واتس‌اپ می‌آید!

واتس‌اپ در نسخه‌های اخیر امکانات متنوع مبتنی‌بر هوش مصنوعی را به اپلیکیشن خود اضافه کرده و شاید به‌زودی ساخت آواتار با آن هم ممکن شود.

به گزارش اینتیتر به نقل از دیجیاتو، طبق گزارش‌های جدید، واتس‌اپ مشغول توسعه هوش مصنوعی مولد تازه‌ای است که می‌تواند آواتارهای شخصی‌سازی شده برای کاربران این پیام‌رسان ایجاد نماید.

ساخت آواتار با هوش مصنوعی در واتس‌اپ چه زمانی عرضه می‌شود؟

سایت WABetaInfo به‌تازگی خبر داده است که در نسخه آزمایشی ۲.۲۴.۱۴.۷ این پیام‌رسان در اندروید، ویژگی جدیدی دیده شده‌است که احتمالاً خبر از افزوده شدن قابلیت ساخت آواتارهای سفارشی با استفاده از هوش مصنوعی می‌دهد. این ویژگی احتمالاً می‌تواند با استفاده از تصاویر انتخاب شده توسط کاربر و دستورات متنی، خروجی دلخواه را ارائه کند و مبتنی‌بر مدل لاما متا خواهد بود.

در اسکرین‌شات منتشر شده، از کاربر خواسته شده‌است تا یک عکس از خود بگیرد و احتمالاً در ادامه قادر خواهد بود با استفاده از هوش مصنوعی آن را شخصی‌سازی کند. چنین قابلیتی در اپلیکیشن‌های مشابه مانند Lensa AI و اسنپ‌چت هم وجود دارد و اساس کار یکسانی دارد. هوش مصنوعی می‌تواند با استفاده از عکس‌های کاربر، خروجی‌های مشابه را ارائه نماید و از دستورات متنی برای ویرایش جزئیات تصویر استفاده خواهد کرد.

گفته شده‌است که ویژگی جدید واتس‌اپ به‌صورت اختیاری در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت و علاقه‌مندان باید اقدام به فعال کردن آن به‌شکل دستی از بخش تنظیمات پیام‌رسان نمایند. همچنین از طریق تنظیمات متا می‌توان اقدام به حذف کردن عکس‌هایی کرد که قبلاً برای استفاده از این سرویس روی سرورهای متا آپلود شده‌است.

هنوز مشخص نیست که ویژگی ساخت آواتار با استفاده از هوش مصنوعی در کدام نسخه پایدار به این اپلیکیشن اضافه خواهد شد. شایان‌ذکر است که متا در نسخه‌های اخیر، امکانات متنوع مبتنی‌بر هوش مصنوعی خود را به این پیام‌رسان اضافه کرده است که از جمله آنها می‌توان به نوار جستجو مستقل برای نسخه iOS اشاره کرد. همچنین واتس‌اپ اکنون قابلیت‌هایی برای ساخت خودکار عکس به کاربران ارائه می‌دهد. به همین دلیل چندان دور از ذهن نیست که در آینده نزدیک شاهد ساخت آواتار با استفاده از دستورات متنی و عکس‌های کاربران در واتس‌اپ باشیم.

نظرات بینندگان