پوست شیر هم کپی از آب درآمد؟

کد خبر : ۲۶۸۴۳۶
پوست شیر هم کپی از آب درآمد؟

مهدی نادری، فیلم‌نامه‌نویس و کارگردان با انتشار نامه‌ای مدعی شده که متن سریال «پوست شیر» کپی از فیلمنامه‌ای است که او چند سال قبل نوشته و ثبت قانونی هم شده است.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، در بخشی از این نامه که خطاب به جشن سالیانه حافظ نوشته شده آمده:

«آنچه در شب جشن حافظ به عنوان بهترین سریال نمایش خانگی و بهترین فیلمنامه و کارگردانی به شما معرفی کرده‌اند، سریالی است تحت عنوان «پوست شیر» که کپی‌برداری نعل به نعل و بدون اجازه از فیلمنامه‌ای است به نام «دندان گرگ» به نویسندگی اینجانب «مهدی نادری» که سال‌ها پیش ثبت قانونی شده و در اقدامی غیراخلاقی به یغما رفته است.»

بر اساس اظهارات نگارنده این نامه، او ماه‌هاست که اقدامات قضایی را در این خصوص انجام داده است و قصدش بر این بوده که تا طی شدن روند قانونی پرونده سکوت کند.

نادری در پایان این نامه، درباره دلیل شکستن سکوت خود و رسانه‌ای کردن این شکایت نوشته است: «اینک نه‌تنها برای حق خود بلکه برای جلوگیری از تسری اینگونه اقدامات غیراخلاقی توسط دیگرانی که می‌پندارند می‌توانند چنین کاری را انجام دهند، سکوت خود را شکسته و وجدان جمعی را به داوری درباره رفتار کپی‌برداران و سازندگان سریال «پوست شیر» دعوت می‌کنم و منتظر روند قانونی و قضایی تا حصول نتیجه نهایی خواهم ماند. سپس در فضایی شفاف چنانچه نیاز باشد مستندات خود را نیز از این طریق ارایه خواهم کرد.»

هنوز سازندگان سریال «پوست شیر »واکنشی نشان ندادند.

نظرات بینندگان