آیا «قاتل‌ و وحشی» رفع توقیف می‌شود؟

کد خبر : ۳۵۰۶۲۶
آیا «قاتل‌ و وحشی» رفع توقیف می‌شود؟

روح‌الله سهرابی عنوان کرده که سازمان سینمایی برای رفع مشکل فیلم «قاتل و وحشی» از علما و مراجع تأییدیه گرفته است؛ آیا با این اتفاق، فیلم حمید نعمت‌الله رفع توقیف می‌شود؟

به گزارش اینتیتر به نقل از فیلم نیوز، روح‌الله حجازی، مدیرکل نظارت بر نمایش فیلم سازمان سینمایی، درباره اکران فیلم «قاتل و وحشی» گفته: «باوجود توقیف چندساله، با برخی مراجع و علما مذاکراتی داشته‌ایم و پیگیری‌هایی نیز صورت گرفت که سرانجام موفق به اخذ تأییدیه شدیم.»

«قاتل و وحشی» به‌کارگردانی حمید نعمت‌الله، اولین‌بار سال ۱۳۹۸ پشت در جشنواره سی‌وهشتم فجر ماند. آن زمان به‌خاطر مشکل مالکیت، امکان حضور در جشنواره را از دست داد. سال بعد باز هم متقاضی حضور در جشنواره شد. این بار به‌دلیل ایرادی که از مو‌های تراشیده لیلا حاتمی و مشخص‌بودن گوش‌هایش گرفته شد، نتوانست در جشنواره حضور داشته باشد. به جشنواره چهلم فجر نیز نتوانست راه پیدا کند.

از اینجا به بعد بود که گهگاه اظهارنظری درباره «قاتل و وحشی» شنیده می‌شد و هربار به این پاسخ از سوی مسئولان می‌رسید که تا اصلاحات مدنظر سازمان سینمایی اجرایی نشود، مجوز نمایش داده نمی‌شود.

تا اینکه در ۶ اسفند ۱۴۰۱ پس از چهار سال توقیف و سه بار ممانعت از حضور در جشنواره فیلم فجر، پروانه نمایش فیلم «قاتل و وحشی» فقط برای اکران در خارج از کشور صادر شد. همان زمان، روح‌الله سهرابی اعلام کرده که فیلم «قاتل و وحشی» به‌دلیل مسائل مربوط به نوع پوشش بازیگر زن، در وضعیت بلاتکلیفی قرار دارد و این فیلم صرفاً برای خارج از ایران مجوز گرفته است.

او توضیح داده بود: «اگرچه مضمون فیلم دارای فضایی ملتهب و خشن بوده و مخاطب خاصی را جلب خواهد کرد، اما وحشت و خشونت حاکم بر فیلم، علت عدم نمایش این اثر نبوده و تنها تصاویر بازیگر زن با موی تراشیده این امکان را از اثر سلب کرده است.»

حالا پس از گذشت پنج سال از تولید فیلم، سهرابی اعلام کرده است: «در خصوص این فیلم، باوجود توقیف چندساله، با برخی مراجع و علما مذاکراتی داشتیم و پیگیری‌هایی نیز صورت گرفت که سرانجام موفق به اخذ تأییدیه شدیم.»

او توضیح بیشتری در این زمینه نداده است و مشخص نیست زمان اکران آن کی خواهد بود.

«قاتل و وحشی» به‌کارگردانی حمید نعمت‌الله و با بازی لیلا حاتمی، امین حیایی، ستاره اسکندری، شهرام حقیقت‌دوست و…، محصول سال ۱۳۹۸ است.

 

نظرات بینندگان