کاربران ظاهراً با انگشت خیس هم می‌توانند قفل پیکسل ۹ را باز کنند

کد خبر : ۳۵۱۲۱۳
کاربران ظاهراً با انگشت خیس هم می‌توانند قفل پیکسل ۹ را باز کنند

احتمال می‌رود گوگل استفاده از حسگر اپتیکال را در سری پیکسل ۹ کنار بگذارد و به‌سراغ حسگر اولتراسونیک ساخت کوالکام برود.

به گزارش اینتیتر به نقل از دیجیاتو، گزارش‌های غیررسمی ادعا دارند که گوگل از حسگر اثر انگشت جدید اولتراسونیک در سری پیکسل ۹ استفاده خواهد کرد که نه‌تنها سرعت بیشتری نسبت به حسگرهای اپتیکال دارد، بلکه هنگام مرطوب بودن یا کثیف بودن انگشتان، عملکرد بهتری از خود ارائه می‌کند.

مزایای استفاده از حسگر اولتراسونیک در پیکسل 9

سری گوشی‌های پیکسل یکی از بهترین پرچمداران اندرویدی محسوب‌می‌شوند؛ اما فقدان برخی امکانات در آنها بسیار محسوس است و گوگل در نسل‌های متوالی تلاشی برای رفع این مشکلات نکرده‌است. برای مثال می‌توان به حسگر دوربین قدیمی و عدم وجود لنز فوق‌عریض در این سری اشاره کرد. سرعت شارژ پایین، ظرفیت محدود باتری و حسگر اثر انگشت اپتیکال از دیگر مواردی هستند که کاربران نسبت به آنها انتقادات فراوانی داشته‌اند.

اکنون به نظر می‌رسد که گوگل قصد دارد در پرچم‌داران خود تغییراتی ایجاد کند که یکی از مهم‌ترین آنها، بهره‌گیری از حسگر اثر انگشت اولتراسونیک است. وب‌سایت Android Authority ادعا کرده است که باید منتظر استفاده از حسگرهای جدید در سری پیکسل ۹ باشیم که در شهریور امسال معرفی خواهند شد.

 

گوگل از سری پیکسل ۶ به‌بعد استفاده از حسگر اثر انگشت فیزیکی روی بدنه گوشی را کنار گذاشت و به سراغ حسگر زیر نمایشگر رفت. البته این اتفاق با مشکلات فراوانی همراه بود و کاربران نسل‌های ابتدایی از عملکرد غیردقیق حسگرها و عدم اطمینان به آنها شکایت داشتند. همچنین استفاده از حسگر اپتیکال به‌جای اولتراسونیک باعث شده بود تا سرعت تشخیص اثر انگشت در مقایسه با رقبا، کمتر باشد و در صورت مرطوب یا کثیف بودن انگشتان، عملکرد مطلوبی از خود نشان ندهد. البته گوگل سعی کرد با ارائه آپدیت‌های متعدد، مشکل حسگر دستگاه‌های خود را برطرف کند؛ اما کندی آنها همیشه یکی از معضلات جدی باقی‌ماند.

گوگل در سری‌های اخیر محصولات پیکسل از حسگرهای اثر انگشت اپتیکال شرکت Goodix بهره گرفته است؛ درحالی‌که بسیاری از سازندگان پرچم‌داران اندرویدی از جمله سامسونگ از حسگرهای اولتراسونیک استفاده می‌کنند. حسگرهای اپتیکال به نور زیادی برای تشخیص صحیح اثر انگشت نیاز دارند و برای همین قسمتی از نمایشگر را روشن می‌کنند. اگر کاربر انگشت خود را به‌درستی در محل دایره روشن قرار ندهد، حسگر نمی‌تواند تمامی قسمت‌ها را اسکن کند.

با توجه به گزارش اخیر، گوگل تامین‌کننده حسگر اثر انگشت محصولات خود را در سری پیکسل ۹ تغییر داده است و قصد دارد از حسگر 3D Sonic Gen 2 شرکت کوالکام بهره بگیرد. این حسگر در پرچم‌داران اندرویدی دیگری مثل گلکسی S24 اولترا هم مورد استفاده قرار گرفته و عملکرد درخشانی از خود نشان داده است. اگرچه عملکرد کلی تنها وابسته به سخت‌افزار نیست و بهینه‌سازی‌های نرم‌افزاری هم نقش بزرگی در این میان ایفا می‌کنند؛ اما بهره‌گیری از فناوری جدید برای حسگرهای اثر انگشت می‌تواند خبر خوبی برای علاقه‌مندان به گوشی‌های گوگل باشد.

انتظار می‌رود حسگر اثر انگشت اولتراسونیک به‌تمامی مدل‌های سری پیکسل ۹ به‌جز پیکسل فولد، افزوده شود. پیکسل فولد از حسگر اثر انگشت فیزیکی به‌صورت ادغام شده با کلید پاور بهره می‌برد و برای همین نیازی به حسگر زیر نمایشگر نخواهد داشت. گوگل تایید کرده است که اعضای سری پیکسل ۹ را در مراسم ۲۳ شهریورماه خود، معرفی خواهد کرد.

 

 

 

نظرات بینندگان