فوری | واریزی جدید ماهانه 782 هزار تومانی برای هر نفر | تسویه مطالبات 6 ماهه مستمری این افراد در مهر ماه

کد خبر : ۲۶۲۶۶۹
فوری | واریزی جدید ماهانه 782 هزار تومانی برای هر نفر | تسویه مطالبات 6 ماهه مستمری این افراد در مهر ماه

واریزی جدید این ماه قرار است به حساب مددجویان کمیته امداد و بهزیستی پرداخت شود.واریزی جدید افزایش 20 درصدی مستمری این افراد است.

به گزارش اینتیتر به نقل از مکتوب نامه، واریزی جدید این ماه قرار است به حساب مددجویان کمیته امداد و بهزیستی پرداخت شود.واریزی جدید افزایش ۲۰ درصدی مستمری این افراد است.مبلغ واریزی جدید از حداقل ۷۹۰ هزار توملن شروع می شود.هنوز مشخصی نشده است که واریزی جدید چه زمانی به حساب ها واریز می شود .در ادامه به آخرین خبر از واریزی جدید می پردازیم.

مددجویان و جامعۀ هدف تحت حمایت بهزیستی از نیمۀ دوم امسال مستمری مصوب خود را با ۲۰ درصد افزایش دریافت خواهند کرد.

علیرضا وحیدزاده مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اعلام این خبر گفت:‌ «بر این اساس مبلغ مستمری یک نفره از ۶۵۵۲۰۰ تومان به ۷۸۶۲۴۰ تومان افزایش یافته و بالاترین مبلغ مستمری نیز برای خانوارهای ۵ نفره به بالاست که از ۲۰۵۹۲۰۰ تومان به ۲۴۷۱۰۴۰ تومان افزایش یافته است».

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از روابط عمومی اداره‌کل بهزیستی استان کرمان، وی خاطرنشان کرد: «تنگناها و مشکلات اقتصادی بر شانه‌های جامعۀ هدف بهزیستی سنگینی مضاعفی دارد و بر همین اساس ترمیم حداقل مستمری دریافتی این عزیزان گام کوچکی برای کاهش این مشکلات است.

افزایش مستمری جامعۀ هدف بهزیستی به شرح ذیل است:

مستمری بهزیستی

سرپرست مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات سازمان بهزیستی کشور گفت: سازمان بهزیستی در سطح کشور ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر جامعه هدف دارد که از این تعداد ۱ و نیم میلیون نفر از این سازمان مستمری دریافت می‌کنند.

عبداله کرم‌زاده ظهر امروز (۲۶ شهریورماه) در آیین تودیع و معارفه مدیرکل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه بهزیستی مولود انقلاب بوده و با ۵۲ وظیفه تشکیل شده‌ است، اظهار کرد: به نوعی سازمان بهزیستی از قبل از تولد تا دوران سالمندی به جامعه هدف خود ارائه خدمت می‌کند؛ این سازمان فعالیت گسترده و متنوعی در سطح کشور داشته و دستاوردهای آن گویا و مشخص است.

وی افزود: سازمان بهزیستی در سطح کشور ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر جامعه هدف دارد که از این تعداد ۱ و نیم میلیون نفر از این سازمان مستمری دریافت می‌کنند؛ این در حالی است که در بعد خانوار نیز ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار خانوار تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار داشته و به صورت مستقیم از خدمات آن بهره می‌گیرند.

این مسئول با بیان اینکه در دولت مردمی سیزدهم چهار رویکرد اصلی مردمی‌سازی، کارآمدی، هوشمندسازی و شفافیت در اولویت سازمان قرار دارد، تصریح کرد: به عنوان بخشی از دستاوردهای دولت در سازمان بهزیستی می‌توان به مواردی همچون پشت‌نوبتی‌های مستمری‌بگیر اشاره کرد که پشت‌نوبتی ۳ الی ۴ ساله تشکیل شده بود که حدود ۵۰۰ هزار نفر مستمری‌بگیر به بهزیستی اضافه شد. همچنین توانستیم در اردیبهشت‌ماه سال‌جاری آمار پشت‌نوبتی‌ها را صفر کنیم.

کرم‌زاده با اشاره به افزایش ۴۷ درصدی مستمری‌بگیران سال ۱۴۰۱، ادامه داد: از اتفاقات دیگر در سازمان بهزیستی می‌توان به حوزه اورژانس اجتماعی اشاره کرد که برای اولین‌بار در ردیف بودجه قرار گرفت که طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، تجهیزات جدیدی به این حوزه اضافه خواهد شد. همچنین در بحث فرزندخواندگی نیز فرزندانی که نیاز به درمان داشتند توسط ۴۰۰ خانوار به فرزندخواندگی قبول شدند.

وی در ادامه با بیان اینکه ۳۵ هزار واحد مسکونی تحویل جامعه هدف بهزیستی شده است، گفت: آخرین ساختار جدید سازمان بهزیستی در سال ۹۱ طراحی شده بود که بعد از ده سال بازبینی شده و ادغام برخی واحدهایی که اقدام مشابهی داشتند، تجمیع شدند و ساختار جدید به‌روز و توانمند خواهد بود. همچنین حدود ۲۰۰ میلیارد ریال از اعتبارات کشوری در اختیار حوزه زیرساخت فناوری قرار داده شده و سازمان باید به سرعت بحث هوشمندسازی را پیگیری کند.

براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی قرار شد این افزایش از ابتدای سال ۱۴۰۲ اعمال شود اما از ابتدای سال ۱۴۰۲ فقط ۲۰ درصد مستمری مددجویان این دو دستگاه حمایتی افزایش یافت و این روند تا پایان مرداد امسال ادامه داشت.

در همین ارتباط در تاریخ ۲۱ شهریور ماه امسال، سید صولت مرتضوی؛ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: پیرو دستور آیت‌الله رئیسی؛ ریاست جمهوری و با تأمین اعتبار صورت‌گرفته از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور، مستمری خانواده‌های تحت‌پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی از شهریور امسال، مجدداً ۲۰ درصد افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه در ابتدای سال ۲۰ درصد مستمری افزایش یافته بود، افزود: با افزایش ۲۰ درصد فعلی مجموع مستمری مددجویان نسبت به سال ۱۴۰۱ جمعاً ۴۰ درصد افزایش می‌یابد.

اگر چه این افزایش ۴۰ درصدی مستمری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی کشور از شهریور ماه اعمال می‌شود اما این سؤال مطرح می‌شود که آیا دولت و سازمان برنامه و بودجه مابه‌التفاوت افزایش ۴۰ درصدی مربوط به ماه‌های فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر و مرداد را نیز اعمال خواهد کرد؟

در همین رابطه، حسین گودرزی؛ سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی نیز بر ضرورت پرداخت معوقات ماه‌های گذشته همراه با افزایش ۴۰ درصدی مستمری به مددجویان دستگاه‌های حمایتی تاکید کرد و گفت: بر اساس مصوبه مندرج در قانون بودجه ۱۴۰۲ مقرر شده بود که مستمری مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی ۴۰ درصد افزایش پیدا کند.

وی تصریح کرد: دولت از ابتدای امسال مستمری مددجویان را ۲۰ درصد افزایش داد اما اعمال ۲۰ درصد باقی مانده را منوط به تامین اعتبار از محل ردیف تعیین شده کرد. در نهایت با پیگیری‌های کمیسیون اجتماعی مجلس، رئیس جمهور در جلسه اخیر هیئت دولت دستور داد که ۴۰ درصد افزایش مستمری این مددجویان به طور کامل پرداخت شود که در این راستا وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز اعلام کرد این افزایش مستمری اعمال خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با توجه به اینکه قانون افزایش ۴۰ درصدی مستمری مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی ابلاغ شده بود، کمیسیون اجتماعی خواستار پرداخت معوقات ۵ ماه گذشته به همراه این میزان افزایش مستمری به مددجویان دستگاه‌های حمایتی است.

نظرات بینندگان