بخشی از آلودگی هوا ناشی از مصرف سوخت است

کد خبر : ۲۸۹۹۳۳
بخشی از آلودگی هوا ناشی از مصرف سوخت است

شهردار تهران بخشی از آلودگی هوا را ناشی از مصرف سوخت دانست و گفت: هوای سرد باعث می‌شود هر ساله در فصل زمستان با آلودگی هوا مواجه باشیم و این آلودگی باعث می‌شود که تلاش‌ها برای برق سازی و کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی را با جدیت دنبال کنیم.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایرنا، علیرضا زاکانی روز شنبه همزمان با هشتاد و پنجمین شنبه امید و افتخار در آیین بهره‌برداری از زیرگذر کوهک و راست‌گرد گلها در منطقه ۲۲ تهران، ضمن تقدیر از تلاش و همت دولت و بویژه رییس جمهور برای برقی سازی ناوگان حمل ونقل کشور از کانون تهران، اظهار کرد: وزیران صمت، نیرو، نفت، اقتصاد، رییس بانک مرکزی و سایر اعضای هیئت دولت همتی ویژه برای این کار بزرگ و به ظاهر نشدنی به کار گرفته‌اند که قابل تقدیر است و مدیریت شهری نیز جدا از این خدمتگزاران نیست و تلاش خود را در این مسیر انجام می‌دهد.

شهردار تهران در ادامه با اعلام اینکه تلاش‌های قرارگاه خاتم الانبیا(ص) در اقصی نقاط کشور راه‌گشاست، ادامه داد: امروز بخشی از این خدمات را مشاهده می‌کنیم که در کنار تلاش معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران محقق شده است.

زاکانی با اشاره به گره‌گشایی بخشی از مشکلات شهر در هشتادوپنجمین شنبه امید و افتخار، تاکید کرد: پروژه زیرگذر کوهک و راست‌گرد گلها در مجموع بالغ بر ۱۴۵ میلیارد تومان ارزش مالی دارد و در قالب طرح ۹۸ اصلاح تقاطعی اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه ۱۱ تقاطع نیز در سال قبل اصلاح شد، یادآور شد: هدف گذاری امسال ۲۳ تقاطع بود و تا امروز کار ۱۸ تقاطع پیش رفته که امیدواریم با رفع معارضین تعداد تقاطع‌های اصلاحی نیز افزایش یابد.

زاکانی با اشاره به کاهش ۷۸۰ کیلومتری مسیر تردد مردم با افتتاح پروژه‌های اصلاح تقاطع ها، افزود: با بهره برداری از این پروژه ها این مسیر به ۵۳ کیلومتر می‌رسد و در نهایت یک میلیون لیتر مصرف سوخت را کاهش می دهد که نزدیک به هشت درصد مصرف سوخت تهران است که در کاهش آلودگی هوا اثرگذار خواهد بود.

وی اضافه کرد: از سویی دیگر ۷۲۳ کیلومتر راه مردم نزدیکتر خواهد شد و مشکلات آنها به تبع افتتاح این طرح‌ها کاهش خواهد یافت و این امکان ایجاد خواهد شد که زمان مردم در خیابان‌ها و معابر کمتر صرف شود.

شهردار تهران همچنین ابراز امیدواری کرد، مابقی طرح‌ها در دوره ششم مدیریت شهری خاتمه پیدا کند و ظرفیت خوبی برای گره‌گشایی از مشکلات مردم شهر ایجاد شود.

زاکانی در ادامه با بیان اینکه وعده مجموعه مدیریت شهری این بود که بتواند در تمام ابعاد شهر را در مسیر تحول قرار دهد، گفت: شهرداری به دنبال این بود که به ازای این تحول خدمات خود را ارائه دهد.

وی به برگ زرین مدیریت شهری تهران اشاره کرد و ادامه داد: سوق دادن بخش عمده‌ای از اعتبارات امسال به سمت حمل‌ونقل منجر به این شد که اقدامات مناسبی در حوزه برقی سازی صورت بگیرد.

تغییر چهره پایتخت در مسیره گره‌گشایی از مشکلات مردم در آینده‌ای نزدیک

زاکانی با تأکید بر اینکه در ۲۷ ماه و هفت روز گذشته اقداماتی در حوزه حمل‌ ونقل پایتخت انجام شده اما برای خدمتگزاری به مردم کفایت نمی‌کند، گفت: با ایجاد شرایط جدید در تهران، در ماه‌های بعد و سال آینده چهره جدیدی از شهر را شاهد خواهیم بود که برای ما راهگشا خواهد بود.

شهردار تهران با اعلام اینکه کارهای بر زمین مانده از سالهای قبل با تلاش دولت، سپاه پاسداران و قرارگاه خاتم(ص) در حال انجام است، یادآور شد: بهره برداری از مترو پرند و استفاده از حمل‌ونقل ریلی برای مردم این شهر اتفاق کمی نبود که امیدواریم این دست امور روز به روز توسعه پیدا کند؛ چرا که هرچه کار انجام شود قطره‌ای از عظمت و بزرگی این ملت را جبران نخواهد کرد.

زاکانی در ابتدای سخنان خود با بیان اینکه این ایام روزهایی بسیار تلخ و اما پرافتخار است؛ تلخ از لحاظ جنایات رژیم صهیونیستی و افتخار از باب عظمت و ایستادگی ملت فلسطین، است، تاکید کرد: مقاومت مردم فلسطین سبب بیداری دنیا و شکست سیطره تبلیغاتی غرب شد و ندای مظلومیت مردم فلسطین در سراسر جهان به ویژه در جغرافیایی که پشتوانه آنهاست، شنیده شده است و امیدواریم سریعتر شاهد پیروزی مردم فلسطین و مقاومت باشیم.

نظرات بینندگان