مدعیان چهارمین ارتش قدرتمند دنیا هنوز در شوک عملیات حماس هستند

کد خبر : ۲۹۰۰۰۱
مدعیان چهارمین ارتش قدرتمند دنیا هنوز در شوک عملیات حماس هستند

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: بلینکن وزبر خارجه آمریکا در همان روزهای ابتدایی که به سرزمین اشغالی رفت گفت که وقتی وارد تل‌آویو شدم شوکه شدم و تا این حد فروپاشی در اسرائیل را باور نمیکردم. آنها که ادعا می‌کنند چهارمین ارتش قدرتمند دنیا هستند هنوز در شوک عملیات حماس هستند.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایرنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان بعدازظهر امروز (شنبه) در نشستی به مناسبت روز دانشجو که در دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: ویژگی انقلاب اسلامی یک تفاوت اساسی با دیگر بخش ها دارد و آن اینکه توام با عمل است و صرفا نظریه پردازی نیست و این را دوست و دشمن هم اعتراف کردند و گفته‌اند ما به ایران به ویژه به رهبری داهیانه رهبری انقلاب غبطه میخوریم، آنها می‌گویند ما مطالب رهبری ایران را پیگیری می‌کنیم و می‌بینیم که این مطالب در عرصه های مختلف پیاده و عملیاتی می‌شود.

وی گفت: در موضوع فلسطین بیان افکار عمومی، جوانان و نخبگان جهان این است که گفتمان انقلاب اسلامی توام با عمل است. اینکه چه اقداماتی انجام شده و چه اقداماتی باید انجام میشد بحث عمده و مهمش به مقاومت در منطقه برمیگرد. بعد از سخنرانی آقای سیدحسن نصرالله برخی تماس گرفتند به ما گفتند که ما انتظار داشتیم که از ایشان دستور حمله به رژیم صهیونیستی را بشنویم. اما باید تاکید کنیم که ما به گروه‌های مقاومت منطقه دستوری نمی‌دهیم و آنها بر اساس منافع خود تصمیم می‌گیرند.امیرعبداللهیان تصریح کرد: در عملیات طوفان الاقصی اسرائیل فرو ریخت و نه فقط دستگاه های امنیتی آن. هفت سرویس امنیتی به طور شبانه روز و با آخرین تجهیزات در اسرائیل فعال بودند، اما حماس با این عملیات همه چیز را فروریخت.

وزیر امور خارجه کشورمان بیان داشت: بلینکن وزبر خارجه آمریکا در همان روزهای ابتدایی که به سرزمین اشغالی رفت، گفت وقتی وارد تل‌آویو شدم شوکه شدم و تا این حد فروپاشی در اسرائیل را باور نمیکردم. آنها که ادعا می‌کنند چهارمین ارتش قدرتمند دنیا هستند هنوز در شوک عملیات حماس هستند.

تصمیم گروه‌های مقاومت منطقه

وزیر امور خارجه کشورمان بیان کرد: امروز تصمیم گروه‌های مقاومت منطقه این است که پایگاه‌های آمریکایی در منطقه به دلیل حمایت از اسرائیل مورد حمله قرار بگیرد.

وی ادامه‌ داد: عملیات طوفان الاقصی تصمیمی صد درصد فلسطینی بود و آقای هنیه به من در اولین دیدارمان پس از این عملیات از نقش و سهم سردار سلیمانی بابت تقویت مقاومت فلسطین تشکر کرد، اما اینکه آیا مقاومت فلسطین و فلسطینی‌ها به ما وابسته هستند؟ خیر.

امیرعبداللهیان گفت: آمریکایی‌ها به ما پیام دادند که به گروه‌های مقاومت که حرف شما را گوش می‌دهند بگویید حملات به پایگاه‌های آمریکا در منطقه را متوقف کنند، ولی ما گفتیم اینها مستقل هستند و خودشان تصمیم می‌گیرند و ما به تصمیمات آنها احترام میگذاریم و به اقدامات خود در حمایت از فلسطین ادامه می‌دهیم.وزیر امور خارجه با بیان اینکه مقاومت حرف نهایی را در صحنه عملیاتی خواهد زد، تصریح کرد: ارزیابی مقاومت پس از هفت روز آتش بس این است که رژیم صهیونیستی حملات را ادامه می‌دهد چرا که دستاوردی تا به امروز نداشتند.

وی افزود: رژیم صهیونیستی در ابتدای درگیری‌ها می‌خواست حماس را نابود کند، اما نتوانست. از طرفی هم مرتب تسلیحات از سوی حامیان غربی اسرائیل برای آنها ارسال می‌شد و امیدوار بودند که طی ۱۵ الی ۲۰ روز حماس را نابود کنند ولی نتوانستند.

امیرعبداللهیان تصریح کرد: آنها خواستند اسرای خود را آزاد کنند ولی نتوانستند، در نهایت اینها رسیدند به جایی که گفتند خانه فلان طراح عملیات طوفان الاقصی را شناسایی یا منهدم کردیم.

سردرگمی و بی راهبردی آمریکا و اسراییل در جنگ غزه

وزیر امور خارجه بیان کرد: آمریکا و اسرائیل برای ادامه جنگ و چگونگی آتش بس راهبردی ندارند. گروه‌های مقاومت گفتند که تا امروز فقط ۱۰ الی ۱۲ درصد نیروهای خود را درگیر جنگ کرده‌اند و خودشان را آماده چندین ماه جنگ با اسرائیل کرده‌اند.وی در خصوص برخی گلایه‌ها از سوی دانشجویان در موضوع انتخاب برخی سفرای ایران در کشورهای مختلف، گفت: در انتخاب سفیر فقط وزارت امور خارجه دخیل نیست بلکه فرآیند انتخاب شخص سفیر به عنوان نماینده عالی نظام، مراحل خاص خود را دارد.

امیرعبداللهیان تصریح کرد: ما نمی‌توانیم فقط سفیر از وزارت امور خارجه انتخاب کنیم، جایی ممکن است کسانی را داشته باشیم که نیاز به تخصص صنعتی دارند، اما اینطور نیست که بدون هیچ جلسه آموزشی و توجیهی آنها را به کشورهای مختلف اعزام کنیم.

نظرات بینندگان