آتش‌سوزی‌ در مخازن مینی پالایشگاه هیدروکربن ‌بیرجند

کد خبر : ۲۹۰۲۴۵
آتش‌سوزی‌ در مخازن مینی پالایشگاه هیدروکربن ‌بیرجند

مخازن مینی پالایشگاه هیدروکربن در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند در حال سوختن است و گروه‌های امداد و آتش‌نشانی در حال اطفای حریق هستند.

به گزارش اینتیتر به نقل از تسنیم، فرماندار بیرجند در نخستین دقایق حادثه حریق مخزن هیدروکربن منطقه ویژه اقتصادی بیرجند در محل حضور یافت و به توصیه‌های لازم درباره کنترل و مدیریت آتش سوزی در این پالایشگاه پرداخت.

آخوندی مدیرکل مدیریت بحران خراسان جنوبی نیز درباره جزئیات این آتش سوزی گفت: ‌این حادثه ساعت ۸:۴۵ صبح امروز به وقوع پیوست که تیم‌های آتش نشان از فرودگاه، شرکت نفت و تیم‌های هلال احمر و اورژانس به منطقه اعزام شدند.

وی با بیان اینکه تاکنون یکی از مخازن میعانات آتش گرفته و آتش نشان‌ها در حال مهار آتش و جلوگیری از انتقال آتش به سایر مخازن هستند، افزود: ‌اطفای حریق تا ایمن‌سازی کامل مخازن ادامه دارد و هم‌اکنون تیم‌ها در تلاشند که سایر مخازن میعانات را خنک نگه دارند تا آتش‌سوزی گسترده نشود و تاکنون این حادثه خسارت جانی نداشته و اوضاع تحت کنترل است.

این پالایشگاه متعلق به شرکت آذران صنعت بارثاوا که در پالایشگاه‌های مقیاس کوچک بوده و با استفاده از معاینات گازی هیدروکربن‌های سبک و سنگین تولید می‌کند.

این پالایشگاه در ساعت ۸:۴۵ صبح به دلایل نامعلوم دچار حریق شده و با هماهنگی انجام شده توسط فرماندار شهرستان و تیم مدیریت بحران استانداری سه تیم اطفا حریق از شهرداری، یک تیم از فرودگاه و یک تیم از هوانیروز به محل اعزام شدند.

نظرات بینندگان