جزییات جدول افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری؛ تیرماه ۱۴۰۳

کد خبر : ۳۴۹۴۴۴
جزییات جدول افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری؛ تیرماه ۱۴۰۳

جزییات جدول افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری بدون شک با تغییراتی همراه خواهد بود که اگر اعمال همسان سازی حقوق بازنشستگان در تیرماه را قطعی بدانیم این افزایش حقوق بازنشستگان نیز در تیرماه قطعی خواهد شد.

به گزارش اینتیتر به نقل از روزنو، با اینکه خرداد ماه به اتمام رسید هنوز برخی از بازنشستگان سوال می کنند که حقوق بازنشستگان با همسان سازی ۴۰ درصدی واریز شد یا هنوز هیچ تغییری در میزان حقوق ها رخ نداده است. برای تبیین این مطلب به سراغ گزارش جامعی آمده ایم تا علاوه بر شفاف سازی در مورد افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری، به میزان حقوق بازنشستگان با همسان سازی ۴۰ درصدی بپردازیم و برایتان بروز ترین اخبار درباره افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری را بیان کنیم.

همسان‌سازی زمانی که قانون ابلاغ شود، اجرا خواهد شد. حال با توجه به این که گفته می‌شود اصلاحیه آورده‌اند، آن اصلاحیه هم اصلاح شود، قطعا همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از تاریخ اجرای قانون انجام خواهد بود.

افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری؛ صولت مرتضوی، وزیر کار درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان توضیح داد: همسان‌سازی زمانی که قانون ابلاغ شود، اجرا خواهد شد. حال با توجه به این که گفته می‌شود اصلاحیه آورده‌اند، آن اصلاحیه هم اصلاح شود، قطعا همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از تاریخ اجرای قانون انجام خواهد بود.

جزییات جدول افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری

تغییرات حقوق سال ۱۴۰۳ بازنشستگان لشکری و نیروهای مسلح

جزییات جدول افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری در سال ۱۴۰۳ نیز را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید:

میزان افزایش حقوق کارمندان دولت و بازنشستگان کشوری:۲۰ درصد در نظر گرفته شده است.

ضریب حقوق قضات و اعضای هیات علمی:۶ هزار و ۸۷۶ تومان در نظر گرفته شده است.

ضریب حقوق کارمندان دولت:۴۸۲ تومان در نظر گرفته شده است.

حق عائله مندی: یک میلیون و ۴۰۰ هزار و ۴۱۰ تومان اعلام شده است.

حق عائله مندی کارمندان دارای ۳ فرزند و بالاتر: یک میلیون و ۸۲۰ هزار و ۵۳۳ تومان در نظر گرفته شده است.

حق اولاد:۸۵۹ هزار و ۵۶۲ تومان اعمال خواهد شد.

حق اولاد کارمندان دارای ۳ فرزند و بالاتر:یک میلیون و ۱۱۷ هزار و ۴۳۰ تومان؛

سقف حقوق:۷۰ میلیون تومان

حداقل حقوق شاغلان:۱۰ میلیون تومان؛

حداقل حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری: ۹ میلیون تومان؛

و در نهایت حقوق والدین شهدا: ۱۵ میلیون تومان اعلام شده است.

صولتی اظهار داشت: مجلس مبالغی را برای ما در نظر گرفته است که نیازمند زمان است، اما هرچه که پرداخت شود هم در صندوق بازنشستگی و هم در سازمان تامین اجتماعی عملیاتی و اجرا خواهد شد.

وزیر کار و تعاون و رفاه اجتماعی همچنین درباره تاریخ اجرایی این طرح گفت: تاریخ اجرای طرح هفتم، از ابتدای سال ۱۴۰۳ در نظر گرفته شده است. در واقع از اول فروردین ۱۴۰۳ این طرح اعمال می‌شود. هرگونه اصلاح در احکام بازنشستگان نیز از تاریخ اول فروردین ماه ۱۴۰۳ در نظر گرفته می‌شود.

البته روز پنجشنبه به دلیل اختلال پیش آمده در سامانه تامین اجتماعی، پرداخت حقوق‌ها با تاخیر انجام شد. این مشکل اکنون برطرف شده است و پرداخت حقوق بازنشستگان در حال انجام است.

بر همین اساس پرداخت حقوق اردیبهشت‌ماه بازنشستگان نیز از بیستم این ماه‌ آغاز و این روند تا پایان ماه ادامه دارد.

تصویر

نظرات بینندگان