افزایش ۴۰ درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

کد خبر : ۳۵۱۶۳۲
افزایش ۴۰ درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

افزایش حقوق بازنشستگان با اعمال همسان سازی در سه مرحله انجام می شود که شرح اصلی ماجرای افزایش ۴۰ درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به آن مربوط می شود.افزایش ۴۰ درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی عنوان گزارشی است که در ادامه می خوانید و از همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در تیر ماه مطلع می شوید.

به گزارش اینتیتر به نقل از اندیشه معاصر، در بند الحاقی یک ماده ۲۹ لایحه برنامه هفتم توسعه، برای عدالت در پرداخت حقوق شاغلان و بازنشستگان و نیز متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان با ۹۰ درصد حقوق و فوق‌العاده‌های مستمر مشمول کسور شاغلان مشابه و هم‌تراز، دولت مکلف است تا پایان سال سوم برنامه به نحوی عمل کند که در سال اول (۱۴۰۳) معادل ۴۰ درصد و در سال‌های دوم و سوم (۱۴۰۴ و ۱۴۰۵) هرکدام ۳۰ درصد مابه‌التفاوت حقوق تا ۹۰ درصد یاد شده در حقوق بازنشستگان اعمال شود.

خبر خوب اینکه بنا به گفته رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه کشور، آئین‌نامه اجرایی این بند از برنامه هفتم توسعه به تصویب هیات وزیران رسیده و به‌زودی مبلغ علی‌الحساب متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان واریز خواهد شد.

داود منظور، رئیس سازمان برنامه‌وبودجه در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: «بازنشستگان عزیز! الوعده وفا؛ خبرهای خوشی در راه است. با عنایت به تصویب آئین‌نامه اجرایی متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان در جلسه روز یکشنبه (۳ تیرماه) هیات دولت، در روزهای آینده مبلغی به‌صورت علی‌الحساب در وجه بازنشستگان گرامی پرداخت خواهد شد تا پس از صدور احکام متناسب‌سازی، تسویه قطعی به عمل آید.

 

نظرات بینندگان