ناراحتی ستاره استقلال : ما باید جای پرسپولیس با رونالدو بازی می کردیم

کد خبر : ۲۶۰۶۲۴
ناراحتی ستاره استقلال : ما باید جای پرسپولیس با رونالدو بازی می کردیم

آرش رضاوند می‌گوید که استقلال امسال برای رقابت با مدعیان قهرمانی لیگ برتر، کار بسیار سختی را پیش رو دارد.

به گزارش اینتیتر به نقل از روزنو، آرش رضاوند یکی از بازیکنان موثر استقلال در دو فصل اخیر بوده است. بازیکنی که با انتقالی قرضی به فولاد، توانست مسیر جدیدی را در فوتبال حرفه‌ای خود آغاز کند و در این راه با ارائه عملکرد قابل تحسین، یکی از ستاره‌های تیمش بوده است.

رضاوند فصل قبل نمایش خوبی در خط میانی تیمش داشت و به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، حتی شایستگی حضور در تیم ملی را نیز داشت. او توانست در فصل جدید، اولین گل فصل استقلال را وارد دروازه صنعت نفت کند و این امید را به هواداران تیمش داد تا در لیگ بیست و سوم نیز به درخشش ادامه دهد.

بازیکن خط میانی استقلال در گفتگویی که با خبرنگار ورزش سه داشت، درخصوص مسائل مختلف به صحبت پرداخت و بابت اینکه آبی‌ها امسال در آسیا حضور ندارند، حسرت خورد.

در مورد چهار هفته‌ای که گذشت، به عنوان بازیکن استقلال شرایط را چگونه سنجیدی؟
رضاوند: به نظرم نتایج خوبی را گرفتیم. سه بازی را پیروزی شدیم و در دیدار با سپاهان حق ما باخت نبود و کارشناسان داوری نیز اعلام کردند روی ارسلان مطهری خطا صورت گرفته است. آن بازی نیز می‌توانست شرایط بهتر باشد ولی خدا را شکر در این مدت نسبتا نتایج خوبی را کسب کرده‌ایم.

چقدر از باشگاه طلب دارید و وضعیت دریافتی‌ها به چه شکل است؟
رضاوند: طبق گفته مدیریت ما از سال گذشته، ۶۰ تا ۶۵ درصد دریافتی داشته‌ایم. ولی اختلاف ۱۰ درصدی وجود دارد و بازیکنان می‌گویند ۵۰ تا ۵۵ درصد از قرارداد لیگ قبل را گرفته‌اند. در مورد خودم بخواهم صحبت کنم، ۵۵ درصد دریافتی داشته‌ام ولی باشگاه می‌گوید من ۶۵ درصد گرفته‌ام.

قبول داری سال قبل بهترین فصل فوتبالی‌ات را سپری کردی؟
رضاوند: فصل قبل و امسال شرایط خوبی داشته‌ام. البته زمان حضور در فولاد نیز وضعیت خوبی داشته‌ام. در واقع از زمانیکه راهی فولاد شدم، شرایط خوبی را در این مدت داشته‌ام.

در ادامه عملکرد خوب فصل قبل، اولین گل این فصل استقلال را به ثمر رساندی و خیلی‌ها انتظار داشتند به تیم ملی دعوت شوی ولی این اتفاق رخ نداد.
رضاوند: حضور در تیم ملی بحثی است که به سلیقه سرمربی مربوط می‌شود. امیدوارم شرایط به نوعی رخ بدهد که بتوانم نظر مثبت آقای قلعه نویی را به دست بیاورم و به تیم ملی دعوت شوم.

چقدر انتظار داری که در جام ملت های آسیا حضور داشته باشی؟
رضاوند: آرزوی هر بازیکنی است که برای تیم ملی کشورش بازی کند. باز هم می گوید این به بحث سلیقه سرمربی برمیگردد. تمام تلاشم را می‌کنم تا بتوانم در بازی های باقی مانده استقلال بدرخشم تا به تیم ملی دعوت شوم.

چه تفاوتی میان سبک بازی نکونام و ساپینتو وجود دارد؟
رضاوند: تفاوت که هست ولی شاید به سبک بازی آنها و چینش در زمین برگردد. هر دو سرمربی زمان زیادی برای تیم می گذارند. من در فولاد هم با آقای نکونام کار کرده ام ولی ایشان در کارشان به نظم اهمیت بالایی می دهند و زمان زیادی را صرف تیم می کنند.

عملکرد خوبت باعث شده به بازیکن مورد علاقه نکونام تبدیل شوی.
رضاوند: من با آقای نکونام کار کرده ام و می دانم ایشان با کسی تعارف ندارد و هر بازیکنی که شرایط خوبی داشته باشد را بازی می دهد و هر کسی هم آماده نباشد را روی نیمکت می گذارد. شاید نوع بازی گرفتن ایشان از من باشد که سبک بازی‌ام مورد علاقه اقا جواد هست ولی ایشان هر کاری که از من بخواهند را در زمین به اجرا می گذارم.

استقلال باید امسال در لیگ قهرمانان آسیا شرکت می کرد ولی الان باید شاهد حضور رونالدو، بنزما و نیمار در ایران باشید و بازیکنان هم بازی ها را از تلویزیون تماشا کنند. درباره این موضوع صحبت کن و چقدر از این بابت ناراحت هستید؟
رضاوند: این موضوع هم برای ما بازیکنان ناراحت کننده است و هم هواداران. تیمی که بدون شکست قهرمان شده، حقش است که در این مسابقات شرکت کنند. این دومین سالی است که استقلال در لیگ قهرمانان آسیا شرکت نمی کنند و یک فاجعه محسوب می شود. ما باید بازی های آسیایی را انجام می دادیم و برابر رونالدو و نیمار قرار می گرفتیم ولی در خانه نشسته ایم و باید بازی های دیگر نمایندگان کشور را تماشا می کنیم. این حق ما بود ولی مسئولان در قبال استقلال کم کاری کردند.

خیلی ها معتقدند به دلیل بحث یارگیری ها و حواشی استقلال، این تیم مدعی قهرمانی نیست. اولا این موضوع را قبول داری؟ دوما این حرفها انگیزه شما را کم می کند یا تأثیر برعکس دارد؟
رضاوند: تیم ما فصل قبل قهرمان نشد و این موضوع یعنی استقلال باید تقویت شود تا بتواند برای قهرمانی بجنگد. سه، چهار بازیکن خوبمان را از دست دادیم. شاکله اصلی شامل محمد محبی، مهدی قایدی، عارف غلامی، رافائل سیلوا و… جدا شدند. قایدی و محبی در مجموع روی بیش از ۳۰ گل تیم اثر مستقیم داشتند. ببینید ما با آن تیم هم قهرمان نشدیم و این یعنی ما مشکلاتی داشته ایم که قهرمانی به رقیب رسیده است. شرایط ما نسبت به سال قبل سخت تر است. امیدوارم که هر چه زودتر وضعیت ما درست شود ولی خیلی سخت است!

پیش بینی کلی شما از لیگ امسال، سطح کیفی، مدعیان و… چگونه است؟
رضاوند: سطح کیفی تیم ها خیلی بهتر شده ولی شما نگاه کنید که بهترین زمین چمن کشور را استادیوم های آزادی و نقش جهان داشتند ولی اکنون وضعیت چمن آنها افتضاح است. هر چقدر که رو به جلو می رویم، امکانات سخت افزاریمان بجای پیشرفت، پسرفت می کند که این مسائل روی کیفیت بازی های لیگ اثر میگذارد. امیدوارم این مسائل حل شود تا بازیکنان بتوانند بازی خودشان را در زمین به نمایش بگذارند. اگر کیفیت زمین چمن استادیوم ها بهتر شود، می توان انتظار داشت بازی های زیبایی را شاهد باشیم ولی چیزی که من می بینم، فکر نمی کنم بازی های با کیفیتی برگزار شود.

نظرات بینندگان