جانشینان ترابی و اسماعیلی‌فر مشخص شده‌اند

کد خبر : ۳۵۰۹۵۴
جانشینان ترابی و اسماعیلی‌فر مشخص شده‌اند

شرایط پرسپولیس برای آغاز دور جدید تمرینات آماده‌سازی‌اش مناسب نیست و به‌نوعی می‌توان گفت عملکرد این باشگاه در نقل‌و‌انتقالات خیلی کند بوده است.

به گزارش اینتیتر به نقل از فرهیختگان،  شرایط پرسپولیس برای آغاز دور جدید تمرینات آماده‌سازی‌اش مناسب نیست و به‌نوعی می‌توان گفت عملکرد این باشگاه در نقل‌و‌انتقالات خیلی کند بوده است. 

باشگاه پرسپولیس تا یک هفته پیش عدم فعالیتش در بازار نقل‌و‌انتقالات را به محرومیت رضا درویش ربط داده بود و مسئولان این باشگاه مدعی بودند چون درویش در دوران محرومیت حق امضا ندارد منتظرند با پایان محرومیت وی به‌یکباره همه اقدامات لازم را انجام دهند.

اما در‌حال‌حاضر یک هفته از اتمام محرومیت درویش می‌گذرد و سرخپوشان هنوز نه‌تنها هیچ خریدی نداشته‌اند بلکه تکلیف اکثر بازیکنان آزاد خود را نیز مشخص نکرده‌اند. در این بین بیشتر تمرکز مدیریت باشگاه پرسپولیس تمدید قرارداد با نفراتی چون مهدی ترابی، دانیال اسماعیلی‌فر و روشن شدن وضعیت علیرضا بیرانوند بوده است.

بازیکنانی که توافقاتی با باشگاه تراکتور داشته‌اند اما هنوز این باشگاه از آنها رونمایی نکرده است. در همین راستا درویش تصمیم گرفته تا آخر این هفته هم منتظر جواب نهایی این بازیکنان بماند و بسیار امیدوار است که پاسخ‌شان مثبت باشد. قدر مسلم هیچ یک از بازیکنان نامبرده حاضر نخواهند شد با قرارداد نهایتا ۲۴ میلیارد تومانی در پرسپولیس بمانند و آنها در واقع منتظر مساعدت هوادار متمول هستند.

در این میان اگر قرار باشد هوادار متمول بخواهد پرداختی به این دسته از بازیکنان داشته باشد آن وقت باید منتظر واکنش یک‌سری دیگر از بازیکنان پرسپولیس که حاضر بودند با سقف قرارداد این باشگاه کنار بیایند، بود. اگرچه تا الان هم تعدادی از آنها پیغام‌هایی به باشگاه رسانده‌اند و از این رو مدیریت باشگاه پرسپولیس تمایل دارد ماجرا بدون دخالت هوادار متمول ختم به خیر شود. 

همان‌طور که پیش از این در خبرها داشتیم باشگاه پرسپولیس به‌خاطر محدودیتی که در لیست بزرگسالانش دارد، نمی‌تواند خرید‌های زیادی داشته باشد و قبل از هر چیز باید تکلیف بازیکنان آزاد شاخص خود از جمله مهدی ترابی و دانیال اسماعیلی‌فر را مشخص کند.

در همین راستا اگر قرار باشد مهدی ترابی در جمع سرخپوشان بماند آن وقت جایی برای علی علیپور نمی‌ماند؛ چراکه گاریدو ترجیح می‌دهد یک مهاجم خارجی برای پرسپولیس بخرد. البته که مدیران باشگاه موافق جذب علیپور هستند و او را به مهاجم خارجی ترجیح می‌دهند، اما حرف آخر را در این زمینه سرمربی اسپانیایی می‌زند. این مربی با جایگزینی علیپور به‌جای ترابی مشکلی ندارد، بلکه حداقل یک یا دو جای خالی برای خرید خارجی می‌خواهد. با توجه به موارد اشاره شده باید گفت علیپور در واقع فعلا در آب نمک پرسپولیس است تا تکلیف ترابی مشخص شود. 

محمد ربیعی در نیم‌فصل یک خرید خوب برای ذوب‌آهن داشت و او گریگویل چابرادزه بود. این بازیکن گرجستانی با قرارداد ۷۰ هزار دلاری در زمستان راهی ذوب‌آهن شد و عملکرد خوبی هم در ترکیب این تیم داشت تا جایی که محمد ربیعی از نیما نکیسا، مدیرعامل باشگاهش خواست که حتما قرارداد چابرادزه تمدید شود.

این بازیکن از لحاظ دفاعی بازیکن توانمندی است و به گفته یکی از مربیان ذوب‌آهن تیم‌هایی که علاقه زیادی به فوتبال مالکانه دارند بازیکنی مثل گریگویل به کارشان می‌آید از این جهت که قدرت بالایی در حفظ توپ داشته و دقت پاس‌هایش نیز خوب است. این مربی در مقایسه اسماعیلی‌فر و گریگویل اعتقاد دارد بازیکن گرجستانی در کارهای دفاعی به‌مراتب بهتر است، اما دانیال ارسال‌های تند و تیزتری دارد.

ناگفته نماند باشگاه ذوب‌آهن برای تمدید با مدافع گرجی خود به وی پیشنهاد ۱۵۰ هزار دلاری داده بود که مورد تایید این بازیکن هم قرار گرفت اما پیشنهاد پرسپولیس این بازیکن را به‌سمت تهران کشانده است. اینکه حالا رقم قرارداد او با پرسپولیس در‌صورت نهایی شدن چقدر خواهد بود، مهم است. ناگفته نماند اگر اسماعیلی‌فر هم از پرسپولیس جدا شود باز این بازیکن گرجستانی در صورت رضایت نهایی گاریدو جذب خواهد شد. 

 

 
 

 

نظرات بینندگان