دومین بمب پرسپولیس در ۲۱ تیرماه | غوغای درویش تمامی ندارد | استقلال از حسات مُرد

کد خبر : ۳۵۲۱۳۴
دومین بمب پرسپولیس در ۲۱ تیرماه | غوغای درویش تمامی ندارد | استقلال از حسات مُرد

پرسپولیس کار سختی در نقل و انتقالات برای بستن تیم فصل جدید خودش دارد.

به گزارش اینتیتر به نقل از ساناپرس، فصل نقل‌وانتقالات لیگ برتر فوتبال ایران از ۷ تیرماه آغاز شده و مسابقات لیگ برتر نیز از ۲۵ مردادماه شروع خواهد شد. در واقع همین حالا ۱۳ روز از فصل نقل‌وانتقالات گذشته و از آن سو پنج هفته تا اولین بازی پرسپولیس در فصل جدید باقی مانده اما به نظر می‌رسد پروسه حرکت این باشگاه در نقل‌وانتقالات قفل شده است.

البته که این معضل کلی در فوتبال ایران است و بالا رفتن ارقام قراردادها و برخی باشگاه‌هایی که با پرداخت ارقام نجومی بازار لیگ برتر را واقعاً بهم ریخته‌اند، جابه‌جایی بازیکنان با کندی و به ندرت اتفاق می‌افتد و نه تنها خبری از ترکاندن بمب نیست بلکه هر چند روز یک بار صدای ترقه‌ای هم شنیده نمی‌شود!

نقل‌وانتقالات باشگاه پرسپولیس هر سال در این مقطع فوق‌العاده حساسیت‌برانگیز و تنش‌زاست چرا که هواداران میلیونی روی این موضع متمرکز شده‌اند و می‌خواهند بدانند تیم محبوب‌شان چگونه و با چه ابزاری برای فصل بعد آماده می‌شود. جدا از این حساسیت‌ها، آنچه باعث شده تا نگرانی‌ها درباره نقل‌وانتقالات امسال پرسپولیس بیشتر و بالاتر باشد به دو نکته بازمی‌گردد؛ اول تغییر کادرفنی و حضور یک مربی اسپانیایی در رأس کادر فنی که تقریباً هیچ شناختی از تیم خود و لیگ برتر ندارد و باشگاه برایش تیم می‌بندد، دوم حضور در لیگ نخبگان به فاصله یک ماه بعد از شروع لیگ برتر.

پرسپولیس به عنوان مدافع عنوان قهرمانی وارد رقابت‌ها می‌شود و از حالا مشخص شده که مثل دوسه فصل اخیر نسبت به سه باشگاه رقیبش ارقام کمتری برای قراردادهای بازیکنانش پرداخت می‌کند به گونه‌ای که سقف قرارداد برای بازیکنان برتر و تاپ در این باشگاه ظاهراً بین ۲۰ تا ۲۳میلیارد تومان است که با برخی آپشن‌ها می‌تواند تا ۳۰ میلیارد تومان هم برسد. این درحالی است که برخی باشگاه‌های متمول چنین ارقامی را برای دریافت رضایتنامه بازیکنان جدید خود که اتفاقاً چندان هم برجسته نیستند هزینه کرده‌اند و همین باعث شده تا اختلالی جدی و نگران‌کننده در بازار نقل‌وانتقالات شکل بگیرد.

دیروز معاون ورزشی باشگاه پرسپولیس دو هفته بعد از شروع نقل‌وانتقالات درباره روند کار باشگاهش در این حوزه توضیحاتی ارائه کرد اما از دل این توضیحات هیچ چیز تازه‌ای بیرون نمی‌آید و مشخص است که پرسپولیس به هیچ گزینه‌ای حتی نزدیک هم نیست! بعد از تمدید قرارداد با پورعلی‌گنجی و امیری قرار بود سروش رفیعی سومین تمدیدکننده قرمزها باشد اما او مسافرت خانوادگی را به این مهم ترجیح داد. مذاکرات با عیسی آل‌کثیر و علی نعمتی به جایی نرسیده و لنگ مانده است.

تکلیف مهدی عبدی روشن نیست، از فرشاد فرجی خبری نشده احمد گوهری بین اراک و تهران معلق است، گولسیانی هزاران کلیومتر از پرسپولیس دور است و طبیعتاً فقط به پیام‌های مثبت و امیدوارکننده او نمی‌توان دلخوش بود. در حوزه جذب بازیکنان جدید نیز پرسپولیس و مدیرانش به خنسی خورده‌اند.

شرایط آن‌قدر وخیم شده که باشگاه آلومنیوم اراک برای مهدی لیموچی که کمتر از یک سال است در سطح اول فوتبال ایران شناخته و برجسته شده مبلغ ۲۰ میلیارد تومان پول رضایتنامه می‌خواهد، نودادامروز بند فسخ فرشاد احمدزاده اعتبار ندارد، جذب محمدرضا اخباری هم هزینه بالایی خواهد داشت، در پست دفاع راست چه رضاییان بیاید چه بازیکن خارجی، کار راحت نخواهد بود و این مسأله در مورد مهاجم نوک جدید و سایر پست‌ها هم مصداق دارد کما اینکه محمدرضا آزادی به فوتبال امارات رفت و شاید این اتفاق درباره رامین رضاییان هم بیفتد. در چنین شرایطی صحبت از فروش عبدالکریم حسن نیز جدی است و شاید باشگاه بخواهد با فروش او درآمدزایی کند که این‌طوری جذب بازیکن در دفاع چپ هم به اولویت‌های نقل‌وانتقالاتی سرخ‌ها اضافه خواهد شد.

هر چند رضا درویش در نقل‌وانتقالات تابستانی سه سال گذشته به یکباره دست جنبانده و بالاخره موفق شده هواداران و سرمربی تیمش را راضی کند اما فعلاً مدیران باشگاه پرسپولیس در فضای مجازی تحت فشار شدیدی قرار گرفته‌اند و در مواجهه با کامنت‌های هواداران سختگیر کاری از پیش نبرده‌اند.

این قفل درحالی به پای نقل‌وانتقالات پرسپولیس خورده و قدرت حرکت را از مدیران این باشگاه گرفته که گفته شد با بودجه تخصیص داده شده از سوی مالک جدید باشگاه غیر از تسویه حساب با اعضای تیم، بودجه کافی برای شروع نقل‌وانتقالات هم فراهم است و برعکس تمام فصول گذشته باشگاه پرسپولیس می‌تواند به بازیکنان جدیدش پیش‌پرداختی نیز داشته باشد.

«دانیال اسماعیلی‌فر» پیراهن تراکتور را در فصل بعد برتن می‌کند.
پس از مذاکره و توافق «سعید مظفری‌زاده» سرپرست مدیرعاملی باشگاه، دانیال اسماعیلی‌فر با امضای قرارداد یک ساله به تراکتور پیوست.

پست تخصصی اسماعیلی‌فر مدافع راست بوده و او سابقه پوشیدن پیراهن تیم‌های ذوب‌آهن، تراکتور، سپاهان و پرسپولیس را در کارنامه دارد. اسماعیلی‌فر که برای گذراندن دوران خدمت مقدس سربازی به تراکتور آمده بود، ۴۹ بار برای این تیم در رقابت‌های مختلف به میدان رفت و ۸ گل و ۷ پاس گل نیز از خود بر جای گذاشت.
اسماعیلی‌فر که در دوران اوج خود به سر می‌برد، فصل گذشته ۳۷ بازی در رقابت‌های لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا برای پرسپولیس انجام داد و با مدنظر قراردادن آمار ۳ گل و ۶ پاس گل، یکی از برترین مدافعان راست لیگ برتر بود.

 

نظرات بینندگان