رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

برای خنثی کردن تحریم های غیرقانونی تلاش می کنیم

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با انتقاد از رفتارهای آمریکا گفت که ایران به تلاش برای خنثی کردن تحریم های غیرقانونی و حذف برگشت ناپذیر بی ثبات کننده قوانین فرامرزی ایالات متحده ادامه می دهد.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایرنا، ظریف بامداد پنجشنبه در یک رشته توئیت به انتقاد از عملکرد و سیاست های آمریکا پرداخت و نوشت: تاسف آور است که می بینیم دولت آمریکا با ذات یکجانبه گرایی مخرب خود از یک مجمع چندجانبه برای حمله به چندجانبه گرایی استفاده می کند. آمریکا به قدری از اعتبار تهی شده که برای اجتناب از روبه رو شدن با ایران در شورای امنیت وادار شده است تا پشت رویه های اداری پنهان شود.

آمریکا صبح چهارشنبه به وقت محلی در شورای امنیت سازمان ملل متحد جلسه ای با موضوع منع گسترش سلاح های کشتار جمعی برگزار کرد که ریاست ان را دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برعهده داشت. ترامپ در این جلسه به تکرار اتهامات خود علیه ایران پرداخت اما از کشورهایی که از آنها نام برد، برای حضور در این جلسه دعوت نکرد.

ظریف بامداد پنجشنبه در دومین توئیت خود نوشت: قطعا – با دلسوزی عمیق یا حتی ترحم – شاید بتوان تقریبا دریافت که چرا دولت آمریکا برای سرپوش گذاشتن بر تعهدش به بی ثبات سازی، به مسائل انحرافی کم ارزش نیاز دارد. چرا که همه می توانند شاهد رفتار به شدت مشکل ساز آن در داخل و فعالیت های بسیار مخربش در خارج از کشور باشند.

وزیر خارجه کشورمان در سومین توئیت تاکید کرد: برای درک تعهد دولت یاغی آمریکا به بی ثبات کردن نظام بین الملل فقط لازم است که تهدید گستاخانه سفیرش در سازمان ملل برای «یادداشت کردن اسامی»، تهدیدهای آقای ترامپ به قطع کمک های مالی یا تهدید مشاور امنیت ملی اش به تعقیب قضات دیوان بین المللی کیفری را به خاطر بیاوریم.

ظریف در توئیت دیگری نوشت: با توجه به ناتوانی آشکار دولت فعلی آمریکا در پایبندی توام با حسن نیت به توافقنامه ها، اولین گام در جهت تلاش برای حل مناقشه باید آن باشد که تدابیر محکمی با هدف احیای صلاحیت و شایستگی ظاهری اتخاذ گرفته شود، مثلا، باید همچون یک دولت عادی رفتار کند.

وزیر خارجه کشورمان در آخرین توئیت خود گفت: ایران به همکاری با شرکا ادامه خواهد داد تا محیط جدیدی ایجاد کند که در آن ملت هایی که برای خود احترام قائل هستند، بتوانند تعهدات بین المللی و منافع خویش را پیگیری کنند. ما همچنان در جهت خنثی کردن تحریم های غیرقانونی آمریکا و حذف برگشت ناپذیر پدیده بی ثبات کننده قوانین فرامرزی آمریکا کار می کنیم.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.