برای چاپ هر روزنامه چند درخت قطع می‌شود؟

«ساندِی» نشریه وابسته به روزنامه «نیویورک تایمز» به تازگی گزارش جالبی را در مورد میزان درخت‌های قطع شده برای چاپ خود منتشر کرده است که خواندن آن جالب به نظر می‌رسد.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایران، هر هفته برای چاپ روزنامه «ساندی» باید ۵۰۰ هزار درخت قطع شود. بر این اساس بازیافت همه نسخه‌های مربوط به یک روز «ساندی نیویورک تایمز» می‌تواند از قطع ۷۵ هزار درخت جلوگیری کند.

به گزارش ساندِی، با این توضیح اگر تمام نسخه‌های این روزنامه پس از انتشار به‌طور کامل بازیافت شوند، سالانه از قطع بیش از ۲۵۰ میلیون درخت جلوگیری می‌شود. بر این اساس گفته شده است که اگر مردم امریکا یک‌دهم روزنامه‌هایی که خریداری می‌کنند را به چرخه بازیافت برگردانند، این امکان وجود خواهد داشت تا در طول یک سال از قطع ۲۵ میلیون درخت جلوگیری شود.

اگر شما یک درخت ۱۵ ساله در حیاط خود داشته باشید و آن را به کیسه‌های کاغذی مخصوص خرید تبدیل کنید، در مجموع می‌توانید ۷۰۰ کیسه کاغذی در اختیار داشته باشید. نکته جالب اینجاست که یک سوپرمارکت شلوغ در عرض یک ساعت بیش از ۷۰۰ کیسه مصرف می‌کند و حتی برخی از سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای بزرگ در طول یک روز بیش از ۶ میلیون کیسه مصرف می‌کنند.

به‌طور میانگین هر شهروند امریکایی در طول یک سال از کاغذ، چوب و دیگر محصولات تولید شده از ۷ درخت استفاده می‌کند. این رقم نشان می‌دهد که مردم امریکا سالانه بیش از ۲ میلیارد درخت را مصرف می‌کنند. مجموع چوب و کاغذهایی که مردم امریکا در طول یک سال دور می‌اندازند برای گرم کردن بیش از ۵۰ میلیون خانه در ۲۰ سال کفایت می‌کند.

اکنون دیگران میخوانند

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.