برنده نخل طلا فاتح جوایز فیلم اروپا شد

فیلم سینمایی فرانسوی «آناتومی یک سقوط» ساخته «ژوستین تریه» برنده جایزه بهترین فیلم و کارگردانی جوایز فیلم اروپا ۲۰۲۳ شد.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، سی وششمین دوره جوایز سالانه آکادمی فیلم اروپا برندگان خود را طی مراسمی در برلین معرفی کرد و در نهایت فیلم «آناتومی یک سقوط» به کارگردانی «ژوستین تریه» برنده چهار جایزه شامل بهترین فیلم، کارگردانی، فیملنامه و همچنین بهترین بازیگر زن (سندار هولر) شد.

«ژوستین تریه» که پیش از این جایزه نخل طلای جشنواره کن را برای فیلم «آناتومی یک سقوط» دریافت کرده بود، پس از کسب جایزه بهترین فیلم جوایز فیلم اروپا گفت: «این فیلم را برای هولر نوشتم و او بازیگری عالی برای به تصویر کشیدن پیچیدگی این شخصیت بود. نمی‌خواستم شخصیت هولر، همسری که متهم به قتل شوهرش است، به یک قربانی تبدیل شود… او زنی است که به دلیل استقلال، قدرت خلاقیت و ویژگی‌های که مشکوک به نظر می‌رسد مورد قضاوت قرار می‌گیرد».

«مرز سبز» به کارگردانی «آگنیشکا هولاند» از لهستان، فیلم ایتالیایی «من کاپیتان» ساخته «متئو گارونه»، «برگ های افتاده» از «آکی کوریزماکی» و «منظقه مورد علاقه» ساخته «جاناتان گیلزر» دیگر نامزدهای جایزه بهترین فیلم سال سینمای اروپا بودند.

در سایر بخش‌ها، «مدس میکلسون» برای بازی در فیلم «سرزمین موعود» بهترین بازیگر مرد نام گرفت و جایزه بهترین مستند اروپایی هم به «خواهرخواندگی سونای دود» ساخته «آنا هینتس» اعطا شد.

جایزه دیسکاوری اروپا (فیپرشی) به فیلم «چگونه ارتباط برقرار کنیم» به کارگردانی «مالی ماننیک واکر» رسید و «رویای روبات» از «پابلو برگر» نیز جایزه بهترین انیمیشن این رویداد را به خود اختصاص داد.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.