برگزاری نمایشگاه مطبوعات در پاسخ به مطالبه اهالی رسانه

معاون امور رسانه و تبلیغات وزارت فرهنگ از برگزاری نمایشگاه مطبوعات با عنوان جدید نمایشگاه رسانه‌های ایران در اواخر بهمن‌ماه خبر داد و گفت: از سال ۱۴۰۰ مطالبه‌ای از سوی صنف رسانه مبنی بر احیای مجدد این نمایشگاه ایجاد شد که ما را بر آن داشت با توجه به تحولات سال‌‎های اخیر برنامه‌ریزی لازم برای برگزاری مطلوب این رویداد رسانه‌ای انجام شود.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایرنا، فرشادمهدی پور اظهار داشت: بنا به وعده‌ای که دادیم پس از سال‌ها جشنواره مطبوعات را برگزار کردیم و حالا تصمیم داریم پس از ۷ سال نمایشگاه مطبوعات را برگزار کنیم. این نمایشگاه نیمه دوم بهمن همراه با برنامه‌های جانبی برگزار می‌شود و یکی از رویکردهایش پرداختن به فضای مجازی است. مکان برگزاری آن هم به زودی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی از اراده و همت ویژه مجموعه معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی برای احیای رویدادهای متوقف شده حوزه رسانه خبر داد و گفت: همان‌طور که اطلاع دارید، بیست و یکمین جشنواره ملی رسانه های ایران امسال بعد از یک دهه توقف برگزار شد. در نمایشگاه کتاب امسال نیز یک فضای ۲۰۰ متری به نشریات اختصاص دادیم و ۱۴ مجله در بخش نشریات نمایشگاه کتاب، میزبان بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان حوزه رسانه و مطبوعات شدند.

دوره نخست نمایشگاه مطبوعات از ۱۳ تا ۲۴ اردیبهشت ۱۳۷۳ با حضور بیش از ۲۰۰ نشریه بطور همزمان در تالار وحدت و محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار کرد.

«مطبوعات؛ پرسشگری و پاسخگویی»، «ارتقای محتوا مطبوعات و تقویت روزنامه نگاری حرفه ای» و «مطبوعات و اقتدار ملی» از جمله شعارهای این جشنواره در سال‌های گذشته بوده است.

نمایشگاه رسانه‌های ایران برای اهالی رسانه‌ بزرگترین گردهمایی سالانه به شمار می‌رود.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.