رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

بنا و درستکار مربیان سال کشتی آسیا شدند

شورای کشتی آسیا محمد بنا و پژمان درستکار را به عنوان برترین مربیان سال ۲۰۲۲ کشتی آسیا در دو رشته فرنگی و آزاد انتخاب کرد.

به گزارش اینتیتر به نقل از تسنیم، مسابقات کشتی قهرمانی آسیا روزهای اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت ۱۴۰۱ در اولانباتور مغولستان برگزار شد. تیم فرنگی ایران که با هدایت محمد بنا در این رقابت‌ها شرکت کرده بود، نتوانست عنوان قهرمانی سال‌های گذشته خود را تکرار کند.

این تیم با ۴ طلای محمدرضا مختاری در ۷۲ کیلو، رسول گرمسیری در ۸۲ کیلو، ناصر علیزاده در ۸۷ کیلو و مهدی بالی در وزن ۹۷ کیلوگرم، یک مدال نقره مهدی محسن‌نژاد در ۶۰ کیلو و ۲ برنز ایمان محمدی در ۶۳ و عارف حبیب‌اللهی در ۷۷ کیلوگرم با ۱۷۶ امتیاز نایب قهرمان شد، این در حالی بود که قزاقستان با ۲ طلا، ۵ نقره و ۲ برنز و مجموع ۱۹۰ امتیاز بر سکوی نخست آسیا ایستاد.

به نظر می‌رسد کسب چهار طلا و عملکرد بهتر تیم ایران در مسابقات جهانی با وجود نایب‌قهرمانی آسیا منجر به انتخاب دوباره محمد بنا به عنوان بهترین مربی سال ۲۰۲۲ کشتی آسیا شده است.

تیم کشتی آزاد هم با رحمان عموزاد خلیلی در ۶۵ کیلو، یونس امامی در ۷۴ کیلو، علی سوادکوهی در ۷۹ کیلو، امیرحسین فیروزپور در ۹۲ کیلو، محمدحسین محمدیان در وزن ۹۷ و یدالله محبی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم طلایی شد، داریوش حضرتقلی‌زاده در وزن ۶۱ کیلوگرم نقره گرفت و محسن مصطفوی در وزن ۸۶ کیلوگرم نیز به مدال برنز رسید تا این تیم با ۶ طلا، یک نقره و یک برنز مقتدرانه قهرمان آسیا شود.

این عملکرد منجر به انتخاب پژمان درستکار به عنوان مربی برتر کشتی آزاد آسیا شد.

شورای کشتی آسیا در چند سال اخیر اقدام به انتخاب کشتی‌گیر و مربی برتر سال کرده که پیش از این نیز محمد بنا و غلامرضا محمدی این عنوان را در دو رشته فرنگی و آزاد به خود اختصاص داده بودند.

جایزه دلاری نیز برای عناوین برتر کشتی آسیا در نظر گرفته می‌شود.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.