بهانه واریز نشدن افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

فروردین ۱۴۰۲ هم با بهانه سال گذشته افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی واریز نشد.

به گزارش اینتیتر به نقل از نبض بازار، رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران درباره بهانه سازمان برای عدم واریز حقوق در فروردین گفت:، چون تا ۱۵ فروردینفروردین ۱۴۰۲ هم با بهانه سال گذشته افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی واریز نشد.

با وجود آنکه تعطیلات رسمی در ایران از ۵ فرودین پایان یافت و حقوق بازنشستگان از ۲۰ فرودین واریز می‌شد باز هم تعطیلات نوروز بهانه برای عدم واریز حقوق بازنشستگان بود.

این در حالی است که حتی از ۱۵ فروردین تا بیستم ۵ روز کاری فرصت بوده است.

ضمن اینکه حتی اگر احکام صادر نشد امکان واریز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به صورت علی الحساب وجود داشت.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران در خصوص علت پرداخت نشدن حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بر اساس رقم جدید در فروردین توضیح داد.

علی دهقان کیا با اشاره به پرداخت حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی بیان کرد: طبق روال گذشته حقوق بازنشستگان از بیستم هر ماه بر اساس حروف الفباء آغاز می‌شود و تا پایان هر ماه ادامه خواهد داشت.

وی افزود: نخستین حقوق بازنشستگان این سازمان امسال از بیستم فروردین‌ماه آغاز شده است و این روند تا پایان این ماه ادامه خواهد داشت.

دهقان‌کیا در پاسخ به این پرسش که آیا حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی در فروردین‌ماه افزایش یافته است یا خیر، گفت: بازنشستگان در فروردین‌ماه، همانند سال گذشته حقوق خود را دریافت کردند.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران در خصوص چرایی عدم پرداخت حقوق بازنشستگان بر اساس مصوبه جدید شورای عالی کار ادامه داد: باید ابلاغ حقوق جدید بازنشستگان از سوی دولت و سپس مدیرعامل سازمان صادر شود و با توجه به اینکه تا پانزدهم‌ماه جاری همه جا تعطیل بود و تکلیف بازنشستگان سایر سطوح مشخص نبود به همین جهت سازمان تامین اجتماعی احکام حقوقی جدید بازنشستگان را صادر نکرده است و حقوق بازنشستگان کارگری بر اساس رقم سال گذشته پرداخت شده است.

وی بیان کرد: در اردیبهشت‌ماه، حقوق بازنشستگان بر اساس مصوبه جدید شورای عالی کار به بازنشستگان پرداخت خواهد شد به‌طوری که حقوق بازنشستگان حداقل‌بگیر ۲۷ درصد و سایر سطوح ۲۱ درصد به اضافه ۲۵۰ تومان امسال افزایش پیدا خواهد کرد و این افزایش از اول فروردین‌ماه خواهد بود به‌طوری که مابه‌التفاوت حقوق فروردین‌ماه بازنشستگان نیز در اردیبهشت‌ماه پرداخت می‌شود.

دهقان‌کیا گفت: احکام جدید حقوق بازنشستگان در اردیبهشت‌ماه صادر خواهد شد.

سال گذشته پرداخت مابه التفاوت فروردین بازنشستگان تامین اجتماعی ۵ ماه طول کشید.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.