تأثیر بزرگ مهاجم تعویضی پرسپولیس در بُرد دربی | مهدی عبدی گل نزد، اما آرتور کوین یامگا را زد!

کم نیستند کسانی که اعتقاد دارند مصدومیت و تعویض اجباری کوین یامگا سرنوشت دربی را تغییر داد.

به گزارش اینتیتر به نقل از خبرورزشی، برخورد مهدی عبدی با کوین یامگا در اواخر نیمه اول بازی باعث مصدومیت ستاره خارجی استقلال شد. این آسیب‌دیدگی باعث شد تا ریکاردو ساپینتو مجبور به انجام تعویض اجباری در ترکیب تیمش شود و صالح حردانی در دقیقه ۴۳ به جای بازیکن فرانسوی استقلال وارد زمین شد.

عجبا گلی هم که پرسپولیس زد با کمک جانشین کوین یامگا به ثمر رسید تا داغ ساپینتو تازه‌تر شود! عیسی آل کثیر دیگر تعویضی دربی، در دقیقه پنجم نیمه دوم روی پاس ترابی صاحب فرصت شد، با یک سر توپ دیدنی غلامی را از جریان بازی خارج کرد. او سپس ضربه‌اش روانه دروازه بود که حردانی به صورت ناخواسته برابر شوت مهاجم پرسپولیس قرار گرفت و همین برخورد توپ به بدن او کافی بود تا توپ کمانه کرده و پس از برخورد به تیرک، وارد دروازه شود.

تصاویر تلویزیونی از زاویه مناسب نشان داد که اگر توپ به حردانی برخورد نمی‌کرد، شوت آل کثیر در مسیر حرکت سیدحسین حسینی قرار داشت و شاید کاپیتان آبی‌ها می‌توانست آن را مهار کند. البته این نیز از بدبیاری‌های حردانی بود و اگر شوت مهاجم پرسپولیس پس از برخورد به تیرک، وارد دروازه نمی‌شد، یک سیو بزرگ به نام مدافع راست آبی‌ها ثبت می‌شد.

آری، مهدی عبدی مهاجم جوان پرسپولیس در دربی گل نزد اما ناخواسته باعث مصدومیت بهترین و مطمئن‌ترین بازیکن استقلال شد و او را از زمین خارج کرد. اتفاقی که سرنوشت دربی را تغییر داد. هر چند گل ارزشمند و سه امتیازی دربی را عیسی آل‌کثیر به ثمر رساند اما نمی‌توان بی‌تفاوت از کنار نقش ویژه و تأثیربزرگ مهدی عبدی گذشت.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.