تازه‌ترین خبر‌ها از واردات خودرو‌های هیبریدی به کشور

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن با بیان اینکه فضای سیاسی و اتفاقات ناشی از نوسانات نرخ ارز و اقتصاد کلان کشور تاثیر زیادی بر التهابات بازار خودرو ایجاد کرده، گفت: پرداختن و اظهار نظرهای مسئولان در مقطعی از زمان به مباحث و موضوعاتی مانند برجام باعث می‌شود تا عده‌ای از افراد از سرمایه‌گذاری در بعضی از حوزه‌ها مانند خودرو دلهره داشته باشند.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایران جیب، حجت‌الله فیروزی با اشاره به اینکه صحبت و موضع گیری از برجام باعث می‌شود تا مردم همواره منتظر اتفاقات خوب باشند افزود که قطعا این اتفاقات باعث ایجاد نوسان در بازار خودرو ایجاد می‌شود این در حالی است که در بخشی دیگر این صحبت‌ها و موضع‌گیری‌ها بازار را به سمت و سو دیگری هدایت می‌کند.

نوسان مقطعی نرخ ارز قیمت خودرو را کاهش داد

نمایند فسا در استان فارس با اشاره به اینکه وجود مشکلات در حوزه اقتصاد کلان کشور باعث شده تا افرادی که در حوزه خودرو سرمایه‌گذاری کرده‌اند به دلیل عدم سود دهی مناسب سرمایه‌هایشان را از این بازار خارج کنند و وارد دیگر بازار‌ها کنند، ادامه داد: اما نباید فراموش کرد که در مقطعی از زمان نوسانات نرخ ارز قیمت خودرو را کاهش داد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن بیان کرد: اظهار نظرهای بی‌پایه‌ای که افراد در داخل کشور بعد از روی کار آمدن بایدن به عنوان رئیس‌جمهوری ایالات متحده انجام دادند باعث شد تا قیمت خودرو دوباره وارد مدار افزایشی شود.

فیروزی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی سیاست‌های کشور ایران در مقابل برجام به خوبی واضح و مشخص است، گفت: اگر امریکایی‌ها با بازگشت به برجام کم و کاستی‌های خودشان را جبران کنند در این شرایط ایران می‌تواند وارد مسیر مذاکره شود که در نهایت این مهم سبب می‌شود تا نوسانات نرخ خودرو کاهش یابد.

ساماندهی بازار خودرو در گرو تصویب طرح واردات خودروهای هیبریدی

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن تصریح کرد: اگرچه در مجلس گذشته طرحی در بخش خودرو مبنی بر معاف بودن عوارض وارداتی خودروهای هیبریدی ارائه کرد اما این طرح در شورای نگهبان برگشت خورد که تصویب مجدد این طرح می‌تواند به مراتب باعث بهبود بازار خودرو شود.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه اعضا کمیسیون متبوعش در تلاشند تا طرح ساماندهی بازار خودرو را در این طرح بگنجاند ادامه داد: قطعا تصویب طرح واردات خودروهای هیبریدی باعث سر و سامان بخشیدن به بازار خودرو می‌شود.

نماینده فسا در ادامه با اشاره به اینکه معتقدم که رخ دادن هر اتفاق در حوزه‌های جهانی تاثیرات مناسبی بر وضعیت کشور می‌گذارد افزود: درحال‌حاضر رخ دادن اتفاقات در حوزه‌های جهانی ولو مذاکره با یک کشور معمولی تاثیرات خوبی برای کشورهای منطقه ایجاد می‌کند.

مذاکره اتفاقات بزرگی را در کشور ایجاد نمی‌کند

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن با بیان اینکه تفکر این موضوع که مذاکرات تاثیر زیادی در حوزه‌های داخلی دارد خیلی صحیح نیست، ادامه داد: اگرچه مذاکرات باعث ایجاد هیجانات مقطعی می‌شود اما نباید فراموش کرد که مشکلات زیر ساختی کشور از عمده چالش‌های اقتصادی به شمار می‌رود.

نماینده فسا با اشاره به اینکه چالش‌ها و مشکلات زیر ساختی اقتصاد کشور خیلی به خارج ارتباطی ندارد، خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه بخشی از اقتصاد کشور به خارج ارتباط دارد اما فکر این موضوع که مذاکره می‌تواند اتفاقات بزرگی را در کشور ایجاد کند غیر واقعی است.

توافق برجام تاثیر زیادی در بازارهای بیرونی ایجاد نکرد

فیروزی با اشاره به اینکه توافق برجام در مقطعی از زمان نتوانست چندان تاثیری در بازارهای بیرونی ایجاد و بازار را تحت تاثیر خود قرار دهد افزود: اگرچه برجام امید هایی در کشور ایجاد کرد اما نباید فراموش کرد که مردم با نگاه عمل گرایانه به اتفاقات و صحبت مسئولان توجه می‌کنند.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن با اشاره به اینکه با نگاهی به تاریخ کشور متوجه می‌شویم که بعد از آتش بس در زمان جنگ بسیاری از قیمت‌ها ریزش کرد، افزود: این آتش بس باعث شد تا بسیاری از افراد سرمایه هایشان را از دست بدهند به طوری که در آن مقطع زمانی بسیاری از افراد بر این باور بودند که پایان جنگ باعث می‌شود تا اتفاقات ویژه‌ای در در حوزه اقتصادی کشور رخ دهد و فضای ارزانی و فراوانی بر کشور حاکم شود.وی با بیان اینکه توافقات جهانی تاثیرات زیادی بر اقتصاد کشور ایران نخواهد گذاشت، گفت: در نتیجه نباید فراموش کرد که در چنین شرایطی نباید خیلی دل به توافقات ببندیم.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.