ترفندهای خانه داری با زباله‌های تر را تجربه کنید

خانه‌داری است و هزار فوت و فن؛ اصلا شاید به اندازه تک تک افراد خانه دار، فوت و فن داشته باشیم که از آن بی‌خبریم و یک تبادل اطلاعات می‌تواند راهکارهایی طلایی پیش رویمان قرار دهد.

به گزارش اینتیتر به نقل از فارس، در این گزارش شما را با چند ترفند آشنا می‌کنیم تا استفاده بهینه‌ای از مواد دورریختنی داشته باشید.

*شیر بریده بریده

اگر بدانید که شیر بریده بریده چه کاربردهایی در خانه‌داری دارد، بلافاصله آن را دور نمی‌ریزید. بسیاری از مردم با این نوع شیر، پنیر درست می‌کنند و یا به عنوان ماسکی مفید روی پوستشان می‌مالند، اما اگر هیچ کدام از این کارها را نکردید، حداقل به فکر نقره‌جات خود باشید. می‌توانید کمی سرکه به شیر اضافه کرده و نقره‌جات را درون آن ریخته و اجازه دهید بجوشد، سپس با آب و صابون و فرچه بشویید تا اثرات شگفت‌انگیز آن را ببینید.

البته شیر خراب به عنوان یک کود طبیعی در تقویت گیاهان نیز قابل استفاده است که اول باید اجازه دهید شیر سرد شود و سپس از آن برای آبیاری گیاهان خود استفاده کنید. *نوشابه
حتما به شما هم گفته‌اند که نوشابه‌ها قدرت پاک‌کنندگی بالایی دارند و هروقت که نوشابه‌ای اضافه بیاید، آن را راهی سرویس‌های بهداشتی می‌کنید اما کاربردها نوشابه فقط همین نیست و می‌توانید استفاده‌های بهینه دیگری هم داشته باشید.

برق انداختن ظروف مسی به وسیله یک پارچه آغشته به نوشابه، از بین بردن آدامس روی لباس با خیساندن نقطه آدامسی لباس در نوشابه، بهبود گزیدگی نیش حشرات با مالیدن آن روی محل گزیدگی، پاک کردن شیشه های چرب و بخار کرده و از بین بردن بوی بد یخچال، مهمترین کاربردهای نوشابه است که باعث می‌شود از این پس دست از خوردن ته مانده‌های نوشابه بردارید.

*تفاله چای

ما ایرانی‌ها در مصرف چای زبانزد هستیم و چه چیز بهتر از اینکه بتوانیم از تفاله‌های دور ریختنی چای نهایت استفاده را بکنیم. مثلا اگر دور چشمتان سیاه است، چشمانتان پف کرده و یا داخل آن قرمز شده، تفاله تازه چای را داخل توری یا پارچه نازک نخی بریزید و روی چشمتان بگذارید تا شاهد رفع این مشکلات باشید.

تفاله چای همچنین برای رفع آفتاب سوختگی و سوزش جای تیغ و تزریق بسیار موثر است؛ حتی اگر جایی از بدنتان کورک زده، می‌توانید تفاله چای را برای چند ساعت روی کورک قرار دهید تا کورک سر باز کرده و آن را تخلیه کنید.

برق انداختن سطوح چوبی با استفاده از تفاله چای را هم امتحان کنید و مطمئن باشید نتیجه خوبی خواهید گرفت.

*تفاله قهوه

چه کسی فکرش را می‌کند که تفاله قهوه نقش مهمی در خانه داری داشته باشد؟ اما واقعا این چنین است. مثلا شما می‌توانید از آن برای پاکسازی سطوح استیل از جمله سینک ظرفشویی استفاده کنید و با کمک سیم ظرفشویی یا اسکاچ، سینک را برق بیندازید. ضمنا ترکیب قهوه و پودر صابون برای پاک کردن سطوح مختلف نیز اثر شگفت‌انگیزی دارد.

همچنین می‌توانید از تفاله قهوه به جای سم‌های شیمیایی مضر برای فرار مورچه‌ها استفاده کنید و پس از چند هفته شاهد ریشه کن شدن مورچه‌ها باشید.

از بین بردن بوی بد دست و بوی بد یخچال و البته تقویت گیاهان خانگی نیز از دیگر کاربردهای تفاله قهوه به شمار می‌رود.

*پوست موز

اینبار به جای آنکه پوست موز را فورا راهی سطل زباله کنید، کمی حوصله به خرج دهید و اثرات آن را ببینید. اگر پوستتان دچار کهیر، خارش و یا خشکی بیش از حد شده، پوست موز را برای ساعتی روی پوست خود بگذارید تا اسیدهای چرب و آنتی اکسیدان ها، شما را از این مشکلات برهانند. همچنین ترکیب خمیر پوست موز با آبلیمو و یا جوش شیرین نیز به پاکسازی پوست و رفع جوش‌ها کمک می‌کنند.

یکی دیگر از کاربردهای جالب پوست موز خارج کردن تراشه‌های ریز مثل چوب، فلز و شیشه از پوست است. با چند ساعت قرار دادن پوست موز در محل مورد نظر، شاهد نرم شدن بافت پوست و خروج راحتتر تراشه خواهید بود.

همچنین پوست تازه موز می‌تواند بوی بد داخل ماشین را از بین ببرد، به تقویت ریشه گیاهان کمک کند و نقره‌جات را برق بیندازد.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.