رسانه خبری این تیتر

تست و بررسی ۳ مدل از پر فروش ترین خودروهای هیوندایی در ایران

۳ خودروی هیوندا توسان ۲۰۱۷، النترای ۲۰۱۷ و و اکسنت از سوی نماینده های رسانه های جمعی در مدت ۳ ساعت مورد تست و بررسی قرار گرفت که در این مطلب نگاهی به آن انداخته ایم.

به گزارش اینتیتر به نقل از عصر ایران،  تست  3 خودروی معروف و پر فروش هیوندایی در ایران مطابق با برنامه جهانی این شرکت از سوی شرکت کرمان موتور به عنوان نماینده رسمی  هیوندایی در ایران و با حضور خبرنگاران برگزار شد.

 شرکت کرمان موتور جهت رضایت و آشنایی هرچه بیشتر مشتریان خود، اقدام به برنامه ریزی منظم ماهانه جهت برگزاری تست درایو خودروهای تولیدی و وارداتی هیوندایی نمود که اولین جلسه با حضور خبرنگاران برگزار شد و در آینده نیز در شهرهای مختلف ایران ادامه خواهد یافت.

  3 خودروی هیوندا توسان ۲۰۱۷، النترای ۲۰۱۷ و و اکسنت از سوی نماینده های رسانه های جمعی در مدت ۳ ساعت مورد تست و بررسی قرار گرفت که در این مطلب نگاهی به آن انداخته ایم.

هیوندا النترا

هیوندا النترای در کرمان موتور در ابتدا به صورت کاملا وارداتی روانه بازار شد که در ادامه و در راستای داخلی سازی محصولات هیوندایی شرکت کرمان موتور اقدام به راه اندازی خط تولید این خودرو نمود و در نتیجه ثبت نام این خودرو به صورت تولید داخل با قیمتی زیر ۱۵۰ میلیون تومان آغاز شد.اما  به دلیل اینکه اولین نمونه های تولید داخل سال آینده روانه بازار خواهند شد لذا آنچه که در روز تست مورد بررسی قرار گرفت نمونه وارداتی النترا بود که به صورت اختصاصی برای بازار ایران تولید شده بود.

النترای عرضه شده توسط کرمان موتور مجهز به موتور ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپ انژکتوری با پاشش چند نقطه ای با حجم ۱۹۹۹ سی سی است که حداکثر قدرت تولید شده توسط این موتور ۱۵۲ اسب بخار و حداکثر گشتاور آن نیز ۱۹۶ نیوتون متر است.

جعبه دنده به کار رفته در این خودرو از نوع اتوماتیک ۶ سرعته بوده  که قدرت موتور را به چرخ های جلو منتقل می کند.  سیستم فرمان برقی ، سیستم ترمز جلو و عقب  ازنوع دیسکی و سیستم تعلیق نیز در  جلو مک فرسون و عقب CTBA  می باشد

در زمینه فضای داخلی النترا حرف های زیادی برای گفتن دارد.فضای داخلی خوب است و برای یک خانواده بسیار مناسب به نظر می رسد.  قابلیت های حرکتی النترا با وجود موتور تنفس طبیعی بسیار مناسب است . و در حرکت اولیه با شتاب خوبی مواجه می شوید . خودرو در سر پیچ ها نیز عملکرد مناسبی را از خود نشان داد و به خوبی از پس پیچ های تند بر می آید.

 

النترا با توجه به امکانات رفاهی نظیر کروزکنترل، سانروف، ۷ کیسه هوا، استارت دکمه‌ای، سنسور پارک جلو و عقب، تودوزی چرم، تغییر حالت رانندگی، رادار نقطه‌کور، سنسور نور و باران، گرم‌کن صندلی‌های جلو و عقب، سردکن صندلی‌های جلو، گرم‌کن فرمان، سیستم تهویه دوگانه اتوماتیک، دوربین عقب، نمایشگر و سیستم کنترل پایداری می تواند یک خرید مناسب در سگمت خود به شمار آید.

هیوندا توسان

خودروی دیگری که مورد تست و بررسی خبرنگاران  قرار گرفت هیوندا  توسان بود. توسان نسل قبل در ایران فروش بسیار خوبی را از خود به جای گذاشت و همین نکته  نیز باعث شد تا نسل جدید هم بتواند دنباله روی برادر بزرگتر خود بوده و فروش مناسبی را رقم بزند.

توسان  مجهز به یک موتور ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپ انژکتوری با پاشش چند نقطه ای با حجم ۱۹۹۹ سی سی است که حداکثر قدرت تولید شده توسط این موتور ۱۵۳ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۱۹۲ نیوتون متر است. جعبه دنده به کار رفته در توسان از نوع اتوماتیک ۶ سرعته است.

بعد از نشستن در این خودرو با فضای داخلی مدن و شیکی مواجه می شوید که این فضا نسبت به نسل قبل مدرن تر و جذاب تر است. طراحی ارگونومیک تر فضای داخلی و موقعیت قرار گرفتن راننده پشت فرمان به خودروهای اروپایی نزدیک است .

تجهیزات ایمنی توسان شامل کیسه هوای راننده و سرنشین جلو، جانبی، پرده ای، سیستم ضد سرقت، سیستم تشخیص و هشدار نقاط کور، ترمز پارک برقی، سیستم هشدار فشار باد چرخ ها، ترمز ضد قفل، سیستم پایداری الکترونیکی، سیستم کنترل سرعت در سرپایینی، سیستم کنترل ایستایی در سربالایی، سیستم ترمز کمکی، سیستم مدیریت پایداری است.

از امکانات رفاهی این خودرو نیز می توان به کروز کنترل، سیستم پارک جلو و عقب، سوئیچ هوشمند، استارت دکمه ای، سقف پاناروما، قابلیت انتخاب نوع رانندگی، آینه وسط الکتروکرمیک، آینه های جانبی برقی ، گرم کن فرمان، صندلی های چرمی، تنظیم برقی صندلی های راننده و سرنشین جلو، گرم کن صندلی های جلو و عقب، سرد کن صندلی های جلو و تهویه مطبوع اتوماتیک دوگانه اشاره کرد.

هیوندا اکسنت

هیوندا اکسنت در میان خودروهای تست شده به عنوان خودرویی که  توسط کرمان موتور داخلی سازی شده است مورد توجه قرار گرفت. این خودرو نسبت به نمونه های وارداتی به غیراز نداشتن صندلی چرمی تفاوت چندانی نداشت.

کرمان موتور دراکسنت  از مانیتور بزرگ  برای سیستم مدیا به صورت استاندار و از طریق شرکت هیوندایی  استفاده کرده است که این نکته مثبتی نسبت به مدل های وارداتی این خودرو که یا با مانیتور های کوچک عرضه شده  و یا در مراکز غیر استاندار و توسط مالکان اقدام به تعویض مانتیور فابریک با نوع بزرگ می کردند می باشد.

در کابین این خودرو هر چند با طراحی ساده داشبورد روبرو می شوید وخبری از جانمایی دکمه ها و آیکون های زیاد نیست اما خلاء زیادی را نیز احساس نمی کنید.

 اکسنت با تجهیزاتی نظیر سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک، سانروف، کامپیوتر سفری، سیستم صوتی مجهز به ۶ بلندگو و استارت دکمه ای  از سطح تجهیزاتی متوسط رو به بالا برخوردار است .

در حرکت اولیه شتاب معقولی را از خودرو شاهد هستیم که این حرکت در پیچ های تند نیز مناسب بود هر چند که صدای موتور در مواقعی کمی آزار دهنده می شود ولی در مجموع با خودروی با کیفیتی رو برو هستیم که ارزش اقتصادی مناسبی را نیز با خود دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.