تمهیدات وزارت نیرو برای کاهش خاموشی‌ها در تابستان چیست؟

وزیر نیرو گفت: در سطح کشور تلاش می‌کنیم همه نیروگاه‌هایی که امکان راه‌اندازی آن‌ها تا قبل از تابستان فراهم است با سرعت راه‌اندازی شود تا تابستان را با مشکلات کمتری نسبت به تابستان‌های گذشته سپری کنیم.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، علی اکبر محرابیان صبح امروز دوم فروردین ماه در حاشیه بازدید از نیروگاه سیکل ترکیبی زرند گفت: فاصله بین تولید، مصرف و تقاضا عدد بالایی بوده است بنابراین برنامه ریزی کردیم تا بخشی از این فاصله را با ظرفیت های جدیدی که به بهره برداری می رسد و بخشی با مدیریت تقاضا را کمتر کنیم.

وی در ادامه عنوان کرد: نیروگاه سیکل ترکیبی زرند جزو نیروگاه های است که برق آن باید تا قبل از اوج بار مصرف سال جاری به شبکه متصل شود.

وی ادامه داد: واحد یک این نیروگاه درحال راه اندازی و واحد دو آن حداکثر با فاصله یک ماه پس از واحد یک، راه اندازی می شود.

محرابیان در پاسخ به این سوال که آیا محدودیت های برقی در تابستان ادامه خواهد داشت؟ گفت: برای برق صنایع برنامه ریزی می کنیم.

نیروگاه سیکل ترکیبی زرند با ظرفیت اسمی ۴۸۰ مگاوات در حال احداث است که شامل دو واحد نیروگاهی گازی ۱۶۲ مگاواتی و یک واحد ۱۶۰ مگاواتی بخار است که واحد اول آن در خردادماه و واحد دوم در مردادماه راه اندازی می شود.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.